A A A

Imponujący wzrost G Suite

9 kwietnia 2020, 08:40
Koncern Google odnotował 6-krotny wzrost użytkowników pakietu G Suite.
Imponujący wzrost G Suite

G Suite, płatny zestaw narzędzi do pracy grupowej oferowany przez koncern Google, miał w marcu 6 mln użytkowników.

W lutym ubiegłego roku z G Suite korzystał zaledwie milion firm. Powód tak szybkiego przyrostu klientów jest oczywisty: coraz więcej osób jest zmuszonych do pracy zdalnej. Mimo to w wywiadzie dla stacji CNBC wiceprezes i dyrektor generalny Google'a Javier Soltero stwierdził, że jest zaskoczony tempem, w którym przybywa użytkowników pakietu.

 

Więcej połączeń wideo

Soltero poinformował również o rosnącym zainteresowaniu usługą wideokonferencyjną Google Meet. Ma ona obecnie 25 razy więcej użytkowników niż w styczniu br. W marcu wykonano z jej wykorzystaniem połączenia wideo o łącznej długości 2 mld minut.

W zeszłym miesiącu koncern Google zdecydował się rozszerzyć niektóre funkcje Meet, takie jak zezwalanie 250 uczestnikom na rozmowy wideo i transmisję na żywo (dostępne wcześniej tylko dla klientów G Suite w wersji Enterprise). Początkowo miały być one oferowane w tej postaci do 1 lipca br., ale później termin ten został przedłużony do 30 września.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto