A A A

InPost obsłuży Alibabę

22 listopada 2019, 09:20
Przedmioty kupione za pośrednictwem chińskiej platformy AliExpress będą dostarczane bezpośrednio do polskich paczkomatów.
InPost obsłuży Alibabę

Jak informuje „Puls Biznesu", sieć InPost zawarła z chińskim koncernem Alibaba umowę dotyczącą bezpośredniej obsługi przesyłek. Przedmioty nabyte za pośrednictwem platformy AliExpress będą mogły zostać dostarczone do paczkomatów InPostu.

Podobnie jak w przypadku transportu krajowego, przesyłki będą rejestrowane, więc da się je śledzić na drodze z Chin do paczkomatu.

Dotychczas transportem większości przesyłek do Polski zajmowały się China Mail i Poczta Polska. Obecnie podczas zakupów w serwisie AliExpress jako formę dostawy będzie można wybrać także InPost (tak jak w przypadku platformy Allegro). Co prawda wcześniej przesyłki również trafiały do paczkomatów tej sieci, ale tylko w przypadku, gdy korzystały z nich firmy logistyczne obsługujące transport między Chinami a Polską.

Sieć InPost dysponuje około pięcioma tysiącami paczkomatów. Należąca do grupy Alibaba platforma AliExpress działa na zasadach podobnych jak serwis Allegro, ale obsługuje wyłącznie klientów spoza Chin.

fot. InPost


Adam Wiśniewski
Tagi: AliExpress
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Farycja
Farycja
22 listopada 2019, 20:35
Świetna sprawa! Znacząco zmniejszy to niepotrzebny stres, że nie wiadomo kiedy dojdzie, a trzeba ciągle wypatrywać kuriera.
Najnowsze aktualności


Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto