A A A

Indie wyprzedziły USA w sprzedaży smartfonów w 2019 roku

27 stycznia 2020, 17:00
W Indiach sprzedaje się coraz więcej smartfonów. Brak zamożności większości społeczeństwa sprzyja sięganiu po tanie chińskie marki.
Indie wyprzedziły USA w sprzedaży smartfonów w 2019 roku

Market Monitor przeprowadził badania rynków smartfonów na całym świecie. Okazuje się, że najwięcej zamówień na telefony w 2019 roku pochodziło z Chin – tak jak w poprzednim roku. Nowością jest drugie miejsce w rankingu – USA zostało wyprzedzone przez... Indie.

W kraju tym zarejestrowano ponad 158 milionów zamówień telefonów, co daje o ponad 7% lepsze wyniki niż w 2018 r. Liderem wśród sprzedawanych w tym państwie marek pozostaje firma Xiaomi, która drugi rok z rzędu osiągnęła 28% całkowitych udziałów. Na drugim miejscu znalazł się Samsung. Firma straciła jednak nieco na znaczeniu – jej telefony stanowiły 21% całkowitej sprzedaży (o trzy punkty procentowe mniej niż przed rokiem, co przełożyło się na 5-procentowy spadek zysku).

Warto zwrócić uwagę na firmy takie jak Vivo, Realme czy Oppo. Choć nie są liderami, w ich przypadku dynamika sprzedaży jest szczególnie duża. Realme może pochwalić się o 255% większą sprzedażą smartfonów względem 2018 roku, a Vivo zyskało o 76% lepszy wynik.

To nie koniec przemian, bo patrząc tylko na wyniki czwartego kwartału, Vivo w tym okresie... delikatnie wyprzedził Samsunga. Indyjski rynek zyskuje więc na sile, a poprzez swoją strukturę daje fory głównie budżetowym markom.

fot. Oppo

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto