A A A

Indyjskie startupy chcą walczyć z monopolem Google’a

7 października 2020, 14:10
Powstał pomysł utworzenia alternatywnego sklepu z aplikacjami na Androida.
Indyjskie startupy chcą walczyć z monopolem Google’a

Chcą być niezależni

Ponad 150 indyjskich startupów oraz firm chce nawiązać współpracę i opracować sklep z aplikacjami, by w ten sposób zmniejszyć swoją zależność od giganta z Mountain View. Rozmowy na ten temat już się rozpoczęły, choć na razie ich uczestnicy chcą pozostać anonimowi. Mówi się jednak, że prawdopodobnie pomysł wspiera m.in. Vijay Shekhar Sharma, (założyciel startupu Paytm, zajmującego się się technologiami finansowymi) oraz Deep Kalra (założyciel i dyrektor generalny grupy MakeMyTrip oferującej usługi turystyczne). W rozmowach ma także uczestniczyć Vishal Gondal, założyciel i dyrektor generalny GOQii, czyli zintegrowanej platformy profilaktycznej opieki zdrowotnej.

 

Google podnosi ceny

Indyjskie firmy zainteresowały się tematem stworzenia krajowej alternatywy dla sklepu z aplikacjami na Androida po tym, gdy Google ogłosił zmiany w regulaminie Play Store. Gigant ma pobierać aż 30-procentową prowizję od deweleperów. Programiści alarmują, że projektowanie aplikacji może stać się nieopłacalne lub poskutkuje wzrostem cen. Już wcześniej krytyczne głosy płynęły ze strony Epic Games, Spotify, Basecamp, Match Group i ProtonMail. Firmy te nawiązały własną koalicję, aby wywrzeć na Google'a i  Apple'a presję, która przyniesie skutek w postaci zmian w zasadach działania platform handlowych Play i App Store.

fot. Simon - Pixabay


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto