A A A

Inno3D iChill GeForce GTX 1060 X3 – popularna karta w wersji dla wymagających

21 grudnia 2017, 13:30
GeForce GTX 1060 to jeden z najpopularniejszych układów graficznych dla graczy. Model iChill do tego popularnego GPU dokłada chłodzenie rodem z segmentu high-end.
Inno3D iChill GeForce GTX 1060 X3 – popularna karta w wersji dla wymagających

Karty graficzne z układem GeForce GTX 1060 nie bez przyczyny zdobyły dużą popularność. Rozsądnie wycenione, wydajne, zapewniające płynną animację w grach. Wśród nich są jednak modele, które wyróżniają się na tle reszty wyjątkowymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest iChill GTX 1060 X3.

Chłodzenie rodem z GTX 1080
Inno3D przyzwyczaiło nas już, że w kwestii chłodzenia kart z serii iChill nie uznaje kompromisów. Chociaż GTX'a 1060 można chłodzić jednym wentylatorem, karta o której mowa ma ich aż trzy. Układ chłodzenia jest tu bowiem niemal identyczny jak w przypadku potężnego iChill GeForce GTX 1080 X3. Oznacza to zastosowanie systemu P.D.C.S (Power Direct Cooling System) składającego się z dużej płytki odbierającej ciepło od GPU i przekazującej je za pomocą heat-pipe'ów do użebrowanego radiatora. Całość potrafi, kiedy karta nie jest obciążona poważnymi zadaniami, pracować całkowicie pasywnie, a zatem bezgłośnie.

Początek szerokich możliwości
GeForce GTX 1060 to dość mocny układ, ale model produkcji Inno3D jest odrobinę szybszy niż zalecenia NVIDII. Wszystko przez wyższe taktowanie GPU. Zarówno w zwykłym trybie 1569 MHz zamiast 1506 MHz), jak i w Boost (1784 MHz zamiast 1708 MHz) trójwentylatorowy GeForce wyprzedza konstrukcję referencyjną. Pamięć GDDR5 też została podkręcona przez producenta. Jej taktowanie to 8200 MHz.

Na wyposażeniu
Wraz z kartą otrzymujemy podkładkę pod mysz, licencję 3D Mark oraz VR Mark - można więc szybko sprawdzić wydajność nowego GeForce'a. A jest co sprawdzać.

Produkt jest dostępny na rynku w cenie około 1180 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto