A A A

Instagram chce ułatwić użytkownikom moderację treści

13 maja 2020, 11:40
Łatwiejsze ma być masowe usuwanie komentarzy i blokowanie.
Instagram chce ułatwić użytkownikom moderację treści

Instagram pozwoli łatwiej kontrolować profil.

Autorzy aplikacji postanowili wprowadzić nowe funkcje, które pozwolą dbać o porządek w serwisie. Chcą ułatwić usuwanie komentarzy i jednoczesne blokowanie większej liczby kont.

 

Pozytywne środowisko

Zmiany zakładają, że użytkownik będzie mógł usunąć nawet 25 komentarzy jednocześnie. Możliwa będzie też jednoczesna blokada większej liczby kont lub ograniczenie im dostępu do naszego profilu.

Zmiany mają dotyczyć również oznaczania tagami lub wspominania w poście o użytkownikach. Możliwe będzie ograniczenie opcji tagowania wyłącznie do użytkowników, którzy obserwują nasz profil, bądź też całkowite jej wyłączenie na stronie z ustawieniami prywatności.

Kolejną nowością ma być możliwość przypinania komentarzy na początku wpisu. Funkcja będzie działać podobnie jak w serwisie YouTube, gdzie można wyróżniać pozytywnych rozmówców.

 

Walka z hejtem

Celem firmy jest ułatwienie użytkownikom moderacji treści i dbania o pozytywny przekaz, zwłaszcza gdy mają większą liczbę użytkowników. Poinformowano bowiem, że w czwartym kwartale 2019 r. i pierwszym kwartale 2020 r. moderacja musiała podjąć działania dotyczące łącznie 1,5 mln treści naruszających standardy. Większość z nich inicjowana była zgłoszeniami użytkowników, a nie wynikała z samodzielnej aktywności moderatora serwisu.

fot. Facebook


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Komputer jako "człowiek roku"
9 lipca 2020
Tym razem kartką z pożółkłego kalendarza IT jest okładka czasopisma "Time", które w 1983 r. przyznało tytuł "człowieka roku"... maszynie.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto