A A A

Instagram i Facebook ze wspólnym komunikatorem

17 sierpnia 2020, 16:40
Od teraz wiadomości z Instagrama prześlemy również na Messengera.
Instagram i Facebook ze wspólnym komunikatorem

 

Koncern pogłębia interakcję między serwisami

 

Firma Facebook oprócz swojego flagowego serwisu zarządza również WhatsAppem oraz Instagramem. Część funkcji tych narzędzi dubluje się, w związku z czym właściciel marek chce postawić na większą integrację między nimi.

 

Budowanie mostów

 

Część użytkowników Instagrama (wkrótce dołączą do nich kolejni) zauważyła w weekend po uruchomieniu aplikacji komunikat dotyczący nowego sposobu komunikacji. Jak się okazuje, chodzi o możliwość wysyłania prywatnych wiadomości również do użytkowników Messengera.

Na razie usługę udostępniono wąskiej grupie użytkowników. Z biegiem czasu zagości u wszystkich. Korzystanie z niej wymaga powiązania kont w obu serwisach, wciąż jednak można korzystać z obu komunikatorów oddzielnie. Na zmianach zyskał zwłaszcza Instagram, wbudowany w aplikację czat został nieco przebudowany i odświeżony graficznie. Pojawiło się też więcej ikonek emoji.

 

Ciąg dalszy integracji

 

To dopiero początek, Mark Zuckerberg zapowiedział podobne powiązania także pomiędzy WhatsAppem i Messengerem oraz WhatsAppem i Instagramem. Portale będą ze sobą łączone stopniowo, a docelowo planowany jest jeden wspólny serwis. O premierze wspólnej aplikacji nikt jednak jeszcze nie wspomina. To wciąż bardzo odległa perspektywa.

fot. Facebook


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto