A A A

Instagram szkodzi nastolatkom

15 września 2021, 08:00
Badanie wewnętrzne prowadzone przez Facebooka pokazało negatywny wpływ aplikacji do udostępniania zdjęć na zdrowie psychiczne młodych osób.
Instagram szkodzi nastolatkom

Instagram: trzymamy rękę na pulsie

„The Wall Street Journal" poinformował o badaniach nad Instagramem, jakie Facebook prowadzi od trzech lat. Wykazały one, że korzystanie z serwisu pogłębia problemy z wizerunkiem ciała jednej trzeciej użytkowników, zwłaszcza dziewcząt. Nastolatki przyznały również, że przebywanie na tej platformie zwiększa ich lęki i depresję.

W odpowiedzi na dziennikarskie doniesienia Karina Newton z Instagrama napisała w firmowym blogu: „(...) przyglądamy się zarówno korzyściom, jak i ryzyku wynikającym z tego, co robimy. Jesteśmy dumni, że nasza aplikacja może dać głos tym, którzy zostali zmarginalizowani, że może pomóc przyjaciołom i rodzinom ze wszystkich zakątków świata pozostać w kontakcie, że może wywołać zmiany społeczne; ale wiemy też, że może to być miejsce, w którym ludzie mają negatywne doświadczenia".

fot. janeb13 – Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto