A A A

Instagram szkodzi nastolatkom

15 września 2021, 08:00
Badanie wewnętrzne prowadzone przez Facebooka pokazało negatywny wpływ aplikacji do udostępniania zdjęć na zdrowie psychiczne młodych osób.
Instagram szkodzi nastolatkom

Instagram: trzymamy rękę na pulsie

„The Wall Street Journal" poinformował o badaniach nad Instagramem, jakie Facebook prowadzi od trzech lat. Wykazały one, że korzystanie z serwisu pogłębia problemy z wizerunkiem ciała jednej trzeciej użytkowników, zwłaszcza dziewcząt. Nastolatki przyznały również, że przebywanie na tej platformie zwiększa ich lęki i depresję.

W odpowiedzi na dziennikarskie doniesienia Karina Newton z Instagrama napisała w firmowym blogu: „(...) przyglądamy się zarówno korzyściom, jak i ryzyku wynikającym z tego, co robimy. Jesteśmy dumni, że nasza aplikacja może dać głos tym, którzy zostali zmarginalizowani, że może pomóc przyjaciołom i rodzinom ze wszystkich zakątków świata pozostać w kontakcie, że może wywołać zmiany społeczne; ale wiemy też, że może to być miejsce, w którym ludzie mają negatywne doświadczenia".

fot. janeb13 – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościXiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto