A A A

Instagram zmienia algorytm

2 czerwca 2021, 07:00
Platforma oskarżona o faworyzowanie wiadomości jednej ze stron konfliktu w Gazie zmienia sposób prezentowania treści
Instagram zmienia algorytm

Cenzura czy błędnie ustawiony algorytm?

Platforma wprowadziła zmiany w algorytmie po tym, gdy grupa jej pracowników skarżyła się, że podczas konfliktu w Gazie treści propalestyńskie nie były pokazywane użytkownikom. W Facebooku (który jest właścicielem Instagrama) wybuchły wewnętrzne spory na temat sposobu prezentowania postów związanych z Palestyną. Financial Times poinformował, że grupa kilkudziesięciu pracowników serwisu zgłaszała obawy dotyczące tłumienia treści propalestyńskich.

Rzecznik Instagrama zapewnia, że wiele z problemów zostało spowodowanych przez zautomatyzowaną moderację na dużą skalę, a nie celowe próby ocenzurowania treści przez konkretne osoby. Zmiany w algorytmie pomogą w równym stopniu prezentować oryginalne posty i ponownie udostępniane historie.

Instagram już wcześniej przepraszał użytkowników za to, że wiele kont nie było w stanie opublikować treści związanych z Palestyną przez kilka godzin 6 maja 2021 r. Szef Instagrama, Adam Mosseri, napisał na Twitterze, że powodem był błąd techniczny.

fot. USA-Reiseblogger – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto