A A A

Intel Atom gorszy od VIA Nano!

11 lutego 2009, 14:33
Serwis ZDNet przeprowadził testy porównujące dwie platformy mobilne przeznaczone do energooszczędnych pecetów. W pojedynku, w którym zmierzył się Intel Atom 230 1.6 GHz z VIA Nano L2100 1.8 GHz, wygrał ten drugi, zostawiając konkurenta daleko z tyłu.
Intel Atom gorszy od VIA Nano!

Do testu użyte zostały dwie standardowe płyty główne VIA Epia SN i Intel D945GCFL, które wyposażone zostały w 2 GB pamięci RAM. Warto wspomnieć, że Intel zbudował Atom w oparciu o architekturę 45 nm, a VIA nadal używa starszej technologii 65 nm.

Procesor Intela najlepiej radzi sobie w testach, w których używana jest pamięć, ale są to jedyne konkurencje, w których jest on lepszy od CPU produkowanego przez VIA. Nano doskonale radzi sobie z wykorzystaniem zasobów internetu. Dla przykładu można podać czas ładowania strony, która w Atomie jest dostępna po 132,8 sekundach, a w Nano po 70,1 jednostkach. Procesor przygotowany przez VIA szybciej obsługuje także XML oraz JavaScript. Jednak w testach grafiki procesor Intela wypada znacznie gorzej. Obydwie jednostki mają bardzo małą wydajność. Więcej testów można znaleźć na stronie ZDNet.

Źródło: ZDNet


Paweł Małkowski
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Automatyczny odkurzacz i mop w jednym
21 lutego 2019
Najnowszy robot sprzątający RoboJet Duel 3 jest połączeniem automatycznego odkurzacza i mopa. Urządzenie umożliwia dodatkowo mapowanie...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto