A A A

Intel Core M - komputery bez wentylatorów

5 września 2014, 18:10
Na IFA 2014 Intel zaprezentował nową serię procesorów Intel Core M, która pozwoli urządzeniom o grubości tabletu pozbawionym wentylatorów, uzyskać poziom wydajności Intel Core i nawet dwukrotnie dłuższy czas pracy na akumulatorze w porównaniu do czteroletniego systemu
Intel Core M - komputery bez wentylatorów

W stosunku do porównywalnego procesora Core poprzedniej, 4. generacji, Intel Core M zapewnia wydajność obliczeniową wyższą nawet o 50 procent2, a graficzną o 40 procent3. Użytkownicy posiadający starsze komputery zauważą jeszcze wyraźniejszy wzrost wydajności. Dla przykładu, Intel Core M jest nawet dwukrotnie szybszy jeśli chodzi o obliczenia i siedmiokrotnie szybszy w przetwarzaniu grafiki niż czteroletni PC4.

Intel Core M może wytrzymać ponad 8 godzin odtwarzania filmów, co oznacza nawet 20-procentowe wydłużenie (1,7 godziny) czasu pracy na akumulatorze w porównaniu do procesora Core poprzedniej generacji6 i dwukrotnie dłuższe działanie w stosunku do przeciętnego, czteroletniego PC.

W porównaniu do poprzedniej generacji powierzchnia procesora Intel Core M jest o 50 procent mniejsza, natomiast za sprawą poboru mocy rzędu 4,5W wydzielane ciepło (TDP) jest o 60 proc. niższe5. To pozwala producentom OEM projektować smukłe systemy bez wentylatora mające poniżej 9 mm grubości - cieńsze od baterii AAA i najcieńszych obecnie laptopów. W kolejce oczekuje już ponad dwadzieścia produktów opartych na procesorze Core M. Pierwsze systemy oparte na procesorze Intel Core M znajdą się na półkach podczas świątecznego sezonu zakupowego.

Dostępne wersje procesora

Procesor Intel Core M dostępny jest w kilku wersjach: Intel Core M-5Y10/5Y10a o częstotliwości do 2 GHz i Intel® Core M-5Y70 o częstotliwości do 2,6 GHz. Intel Core M-5Y70 to najwydajniejszy procesor Intel Core M, dostępny również z technologią Intel vPro do biznesowych urządzeń „2w1" z wbudowanymi funkcjami zabezpieczeń do ochrony danych, tożsamości użytkownika i dostępu do sieci8.

Dodatkowe funkcje platformy obejmują obsługę zaawansowanego dźwięku i obrazu, Intel Wireless Display 5.0, produktów 802.11ac Intela drugiej generacji i z czasem umożliwi bezprzewodowe dokowanie dzięki WiGig od Intela.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto