A A A

Intel Extreme Masters – impreza e-sport trwa

15 marca 2014, 19:20
W katowickim Spodku trwa największa impreza e-sportowa świata – Intel Extreme Masters. Emocje towarzyszące tej imprezie są niesamowite. Oto krótka relacja "z miejsca e-bitwy".
Intel Extreme Masters – impreza e-sport trwa

Rok temu fani e-sport stali na mrozie, przy koksownikach oglądając potyczki najlepszych graczy na świecie. Nic nie mogło stanąć na przeszkodzie osób, które przyjechały całej Polski Europy. Teraz jest podobnie - nawet grad nie był straszny tym, którzy czekają, aby dostać się do środka. Ale Spodek może pomieścić tylko 10 tys. osób. Organizatorzy szacują, że na Intel Extreme Masters pojawi się ponad 60 tys. wielbicieli elektronicznego sportu.

Dla tych, którzy nie mogą być na miejscu (wejście darmowe), przygotowaliśmy galerię z Intel Extreme Masters w Katowicach. Można ją znaleźć na końcu tej publikacji.

Więcej informacji o Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters to największa impreza e-sportowa w Europie. Katowice to już ostatni przystanek serii turniejów Intel Extreme Masters. Od piątku do niedzieli w katowickim Spodku rozgrywać się będą mecze finałowe, w których zmierzą się światowe gwiazdy gier League of Legends oraz StarCraft II: Heart of the Swarm. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się finał turnieju StarCraft II, którego zwycięzca zachowa całą pulę nagród dla siebie - 100 000 dolarów (ponad 300 000 PLN).
Przed spodkiem - nie każdy może wejść od razu do środka

Równolegle odbędzie się turniej EMS One w Counter-Strike: Global Offensive. Dodatkowo dla wszystkich fanów FIFA 14 zostanie rozegrany finał turnieju, w którym zmierzy się czterech zawodników wyłonionych w internetowych eliminacjach. Będą rywalizowali o nagrody, których pula sięga 4 000 dolarów (ponad 12 000 zł). Po raz pierwszy w historii IEM odbędzie się turniej HearthStone.

Dokładna relacja z tej imprezy u naszych kolegów z CD Action - link tutaj

Widownia dopisała - po raz kolejny

Plan IEM na niedzielę - czyli finały

16 marca

SCENA GŁÓWNA

[Counter-Strike: Global Offensive] 13:00 - 15:00 - finał rozgrywek EMS One Katowice CS:GO

[Starcraft 2] 15:30 - 17:30 - finał rozgrywek IEM Starcraft 2

[League of Legends] 17:30 - 22:00 - finał rozgrywek IEM League of Legends

Cosplay Hearthstone

SCENA D:

[Titanfall] 13:00 - 15:00 - Premierowy pokaz gry Titanfall

[FIFA 14] 15:00 - 19:00 - Finał rozgrywek Your Road to Katowice FIFA 14

[Hearthstone] 19:00 - 22:00 - finał rozgrywek Hearthstone

 


Łukasz Kujawa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto