A A A

Intel Solid-State Drive 710 Series - nowe dyski dla centrów danych

15 września 2011, 10:51
Intel Solid-State Drive 710 Series - nowe dyski dla centrów danych

Drugi dzień konferencji IDF zaowocował rozszerzeniem oferty Intela w segmencie dysków SSD dla centrów danych.

Intel Solid-State Drive 710 Series jest nową propozycją Intela dla klientów zarządzających centrami danych i produktem, który ma zastąpić SSD X25-E Extreme. Od poprzedniej wersji różni go rodzaj wykorzystanej pamięci - pamięć typu Single-Level Cell NAND została wyparta przez jednostkę MLC flash, wykonaną w technologii 25 nanometrów. Ma być ona rozwiązaniem skrojonym pod centra danych, portale internetowe, wyszukiwarki oraz podmioty finansowe. Zwiększono również dostępne pojemności pamięci. W przypadku SSD 710 Series użytkownik końcowy może wybierać spomiędzy 100, 200 lub 300 GB. Spośród innych aspektów technicznych warto wymienić również możliwość wykonywania do 27 tysięcy operacji typu input/output na sekundę. W trakcie konferencji producent podkreślał wielokrotnie, że dyski SSD są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż standardowe HDD oraz fakt, że koszt ich użytkowania w ostateczności jest niższy niż w przypadku starszych rozwiązań. Intel nie zapomniał również o bezpieczeństwie, kluczowym w tego typu infrastrukturach, i zastosował w swoim produkcie szyfrowanie AES 128-bitów.

Szybki rozwój technologii SSD cieszy. I choć w tym przypadku mamy do czynienia z dyskami dla rozwiązań biznesowych, to ich pojawienie się na rynku dobrze wróży rozwojowi tej technologii w segmencie konsumenckim. Na koniec pozostało tylko przytoczenie cen - 649 dolarów za wersję 100GB, 1289 za 200GB oraz 1929 za 300GB.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto