A A A

Intel chce zainwestować 3,5 mld dolarów w Nowym Meksyku

4 maja 2021, 15:20
Firma wciąż pracuje nad rozwojem własnego potencjału produkcyjnego.
Intel chce zainwestować 3,5 mld dolarów w Nowym Meksyku

Meksyk w rozbudowie

Agencja Reutera poinformowała, że Intel ma w planach zainwestowanie 3,5 miliarda dolarów w Nowym Meksyku. Pieniądze mają zostać spożytkowane na rozwój zaawansowanych technologii pozwalających na wytwarzanie półprzewodników. Istniejący już w tym stanie ośrodek produkcyjny firmy (wytwarzający pamięci Nand i Optane) ma zostać poszerzony w wyniku tej inwestycji o nowy dział.

 

Cegły już czekają

Projekt tuż po uruchomieniu zapewni około 700 nowych miejsc pracy. Budowa pozwoli z kolei zatrudnić tymczasowo około 1000 pracowników z branży budowlanej. Konsekwencją powstania fabryki ma być w dłuższej perspektywie pozyskanie na stałe nawet 3500 nowych pracowników. Koncepcja rozbudowy jest już opracowywana, a realizacja inwestycji ma zacząć się jeszcze przed końcem 2021 roku.

Fabryka umożliwi korzystanie z technologii bardzo gęstego rozmieszczania półprzewodników w obudowie, dzięki czemu chipy będą bardziej wydajne przy mniejszej powierzchni. Ma to umożliwić Intelowi wytwarzanie komponentów nowej generacji i znacząco rozwinąć dział produkcyjny firmy. Potencjalnie sprawi też, że Nowy Meksyk stanie się w ważnym ośrodkiem dla rozwijającej się w USA produkcji półprzewodników. Zaniedbanie tego przemysłu w ostatnich latach doprowadziło do powstania sporych niedoborów podzespołów elektronicznych.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto