A A A

Intel i Ray Ban - okulary przyszłości

8 grudnia 2014, 11:50
Firmy Intel Corporation i Luxottica Group – właściciel marek Ray Ban, Oakley, Vogue Eyewear i in. – ogłosiły nawiązanie wieloletniej współpracy w efekcie której powstaną wysokiej klasy inteligentne okulary luksusowe oraz sportowe.
Intel i Ray Ban - okulary przyszłości

Ten strategiczny sojusz rozszerzy zakres prac badawczo-rozwojowych o rozwój inteligentnych technologii stosowanych w okularach w przyszłości. Ostatecznym celem jest pomoc we wdrażaniu tych zmian i zaoferowanie inteligentnych, stylowych produktów, które będą atrakcyjne i pożądane przez klientów. Pierwszy produkt będący owocem kooperacji Intela i Luxottiki pojawi się prawdopodobnie w 2015 roku.


„Rozwój technologii wearable otwiera nowe szanse dla innowacji" -powiedział CEO Intela Brian Krzanich. „Dzięki współpracy z Luxottica Group zjednoczymy nasze branże, łącząc czołowe technologie i oprogramowanie od Intela z nowatorskim designem i znajomością trendów Luxottiki. Spodziewamy się, że owa kombinacja doświadczeń pomoże w nadaniu szybszego tempa innowacji i wychodzeniu poza standardy tego, co można stworzyć".

„To dla nas niesamowita okazja, aby kontynuować nowatorskie projekty i jeszcze bardziej kształtować przyszłość rynku okularów" - powiedział Massimo Vian, CEO Luxottica Group. „Razem z firmą Intel będziemy nadal rozwijać potencjał urządzeń wearable, przesuwając granice tego, czym mogą być okulary. Będziemy przodować w zmianach, tworząc oprawki, które będą równie piękne, co inteligentne i funkcjonalne. Klienci pokochają te produkty".


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto