A A A

Intel: najlepszy kwartał w historii firmy

14 lipca 2010, 11:50
Intel: najlepszy kwartał w historii firmy

Intel ogłosił swoje przychody za drugi kwartał 2010 roku. Jest to najlepszy okres finansowy wirma historii firmy.

Całkowity przychód Intela wyniósł 10,8 mld USD, co oznacza zmianę o 34% w stosunku rok do roku. Zysk operacyjny wyniósł 4 mld USD, zysk netto 2,9 mld USD, natomiast zysk na akcję (EPS) 51 centów.

„Duży popyt ze strony klientów korporacyjnych na nasze najbardziej zaawansowane procesory pomógł nam w odnotowaniu najlepszych kwartalnych wyników finansowych w 42-letniej historii Intela,” powiedział Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny firmy Intel. „Dysponując przewagą w zakresie procesu technologicznego oraz atrakcyjną architekturą rozwiązań, tworzymy platformy, które coraz silniej wyróżniają na rynku produkty zbudowane z użyciem intelowskich komponentów. Segmenty PC i serwerowy są zdrowe a zapotrzebowanie na wiodące technologie będzie rosło.”


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Windows Core OS coraz bliżej?
17 września 2019
W dokumentacji aktualizacji do Windowsa 10 pojawiły się zapisy potwierdzające istnienie Core OS-a. Kiedy dowiemy się więcej na temat...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto