A A A

Intel pokaże własne karty graficzne na targach CES 2022

2 sierpnia 2021, 08:00
Firma chce w przyszłym roku dołączyć do wyścigu z Nvidią i AMD.
Intel pokaże własne karty graficzne na targach CES 2022

Jednak po świętach

O autorskich kartach graficznych Intela mówi się już od dawna. Prawdopodobnie prace nad nimi są jedną z przyczyn, dla których firma wolniej rozwija własną linię procesorów. Najnowsze doniesienia sugerują, że wbrew oczekiwaniom, premiera układów oznaczonych jako Xe-HPG odbędzie się dopiero podczas styczniowych targów CES 2022 (kolejna edycja jest zaplanowana na 5-8 stycznia).

 

Wielki szturm

Według przecieków, ważną częścią pokazu będą przeznaczone dla graczy karty z serii DG2. Intel podobno zaplanował wstępnie 5 modeli z tej linii. Karty mają być też zgodne z ray tracingiem. Najsłabszy model ma mieć 128 jednostek EU i 1024 procesory strumieniowe, natomiast najdroższe konstrukcje nawet 512 EU oraz 4096 procesorów strumieniowych. 256-bitowa szyna ma obsłużyć do 16 GB pamięci taktowanej zegarem 2,2 GHz. Doniesienia te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez firmę.

Intel ogłosił za to w zeszłym miesiącu, że zakończył już prace nad GPU i jest obecnie na etapie rozmów z partnerami, którzy będą produkować autorskie modele. Pojawią się zarówno wersje dla komputerów stacjonarnych, jak i mobilne.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto