A A A

Intel prezentuje siódmą generację procesorów Intel Core

31 sierpnia 2016, 15:50
Intel prezentuje siódmą generację procesorów Intel Core. Zaprojektowane w 14-nanometrowym procesie technologicznym układy oferują wyższą wydajność i produktywność w porównaniu z procesorami poprzednich generacji i jeszcze większe możliwości multimedialne.
Intel prezentuje siódmą generację procesorów Intel Core

Procesory Intel Core siódmej generacji zapewniają do 12 procent wyższą produktywność i do 19 procent wyższą wydajność przy przeglądaniu Internetu względem układów poprzedniej generacji . Jeszcze wyraźniejszy skok w wydajności widać porównując urządzenia oparte na najnowszych układach z ich odpowiednikami sprzed kilku lat. W porównaniu do 5 letniego komputera, laptop z procesorem siódmej generacji będzie o ponad 70 proc. szybszy i bardziej wydajny . Wprowadzone udoskonalenia pozwolą użytkownikom na jeszcze płynniejsze i efektywniejsze odtwarzanie oraz edycję filmów w jakości 4K UHD, wideo 360° oraz zdjęć, a także granie w najnowsze tytuły.

Nowe procesory Intel Core siódmej generacji bazują na architekturze Skylake i zostały wykonane w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Zaimplementowana technologia Intel Turbo Boost 2.0 zapewnia dynamiczne zarządzanie rdzeniami i grafiką - zwiększając wydajność wtedy, gdy jest to niezbędne, a oszczędzając energię, gdy tylko to możliwe. Zarówno procesory z serii Y i U obsługują dwa rdzenie i cztery wątki Intel Hyper-Threading (Intel HT Technology), dzięki czemu komputery 2w1 oraz laptopy osiągają wyjątkową równowagę między wydajnością a mobilnością.

Intel Core siódmej generacji wraz ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics zapewniają najwyższą wydajność,
potrzebną użytkownikom, aby cieszyć się niesamowitymi doświadczeniami podczas oglądania, tworzenia i edytowania multimediów oraz w trakcie grania. Szybka i bezproblemowa edycja zdjęć oraz szereg funkcjonalności związanych z materiałami wideo, takich jak wielokanałowe strumieniowanie, obróbka filmów w technologii 360 stopni oraz wysokiej jakości video czat, stanowią jedynie część rozbudowanych możliwości, jakie oferować będą urządzenia z Intel Core siódmej generacji. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych standardów dekompresji wideo VP9 i HEVC 10-bit oraz przyśpieszeniu sprzętowemu, zarówno przeglądanie, jaki i tworzenie treści w rozdzielczości 4K UHD będzie znacznie szybsze.

Na procesorach Intel Core siódmej generacji opierać się będą nowe urządzenia z intuicyjnym sterowaniem głosem, stylusem oraz interfejsami dotykowymi. Intel Context Sensing SDK i Integrated Sensor Solution to rozwiązania, które umożliwiają dostawcom oprogramowania rozwijanie zupełnie nowych aplikacji wykorzystujących czujniki ruchu.

Nowe procesory dostępne będą w szerokiej gamie urządzeń wyposażonych w funkcje takie jak obsługa złącza Thunderbolt 3, układy audio o niskim poborze energii czy rozpoznawanie twarzy z technologią Windows Hello. Pojedynczy kabel Thunderbolt 3 pozwala na swobodny transfer danych z prędkością do 40 Gbps, obsługę dwóch wyświetlaczy 4K 60 Hz, podłączenie zewnętrznej grafiki i ładowanie urządzeń o napięciu do 100 W. Obie serie procesorów Intel Core siódmej generacji (Y oraz U) obsługują także PCIe 3 Gen, wspierając wyższe prędkości transferu danych z 8 GT/s w porównaniu do 5 GT/s osiąganych z PCIe Gen 2. Najnowsza technologia Intel Rapid Storage obsługuje dyski NVMe PCIe x4 SSD.

Urządzenia oparte o procesory Intel Core siódmej generacji wyposażone będą w mniejsze, lecz bardziej wydajne baterie. Dedykowane rozwiązanie przyśpieszenia sprzętowego Intel Turbo Boost redukuje zużycie prądu, pozwalając na 3 razy dłuższą pracę nawet w czasie oglądania filmów w 4K. Z nową, siódmą generacją procesorów Intel Core, komputery 2w1 i laptopy będą w stanie zaoferować zwiększoną produktywność w jeszcze smuklejszych i bardziej mobilnych obudowach.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto