A A A

Intel startuje z projektem Athena

9 sierpnia 2019, 18:50
Intel zaprezentował graficzny logotyp projektu Athena. Pojawiło się też pierwsze urządzenie spełniające wymogi narzucone przez firmę.
Intel startuje z projektem Athena

Intel zaprezentował dzisiaj oficjalny logotyp projektu Athena. Tym oznaczeniem mają być wyróżniane laptopy spełniająca określone przez producenta procesorów wymagania. Standard będzie podwyższany co jakiś czas, a w pierwszej jego odsłonie kryteria są następujące:

• wybudzanie urządzenia ze stanu uśpienia w niecałą sekundę,
• minimum 9 godzin pracy przy dużym obciążeniu na jednym ładowaniu,
• co najmniej 8 GB pamięci RAM i 256 GB wolnego miejsca na SSD,
• CPU z serii Core i5 lub i7,
• logowanie z użyciem biometrii,
• obsługa standardów Thunderbolt 3, Wi-Fi 6 oraz (dodatkowo) LTE.

Producenci sprzętu spełniającego wymienione kryteria będą mogli ubiegać się o umieszczenie na obudowie specjalnej nalepki. Pierwszym urządzeniem reprezentującym tę linię produktów jest notebook Dell XPS 13, wprowadzony dzisiaj do sprzedaży. Wkrótce dołączą do niego konstrukcje firm: Acer, Asus, HP, Lenovo oraz Samsung.

Celem projektu jest ułatwienie klientom rozeznania w sprzęcie, który przy mobilności zapewni m.in. długi czas pracy na akumulatorze. Intel oprócz oznakowania wspiera też pozostałe firmy w projektowaniu urządzeń i osobiście sprawdza gotowe konstrukcje pod kątem spełnienia wymogów.

fot. Intel


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto