A A A

Intel tworzy dla Windows7

11 grudnia 2008, 13:44
Półprzewodnikowy gigant z Santa Clara poinformował o uruchomieniu procesu opracowywania sterowników przeznaczonych do systemu Windows 7.
Intel tworzy dla Windows7

Przygotowywane sterowniki dotyczą układów graficznych Intela, zarówno tych aktualnie dostępnych w już sprzedawanych komputerach (układy Intel Graphics Media Accelerator), jak również zapowiadane już wielokrotnie chipy Intel Larrabee. Fakt, że producenci sprzętu zabierają się za tworzenie sterowników pod system operacyjny, który jeszcze nawet nie jest dostępny w fazie beta, to wynik nacisków Microsoftu.

Koncern z Redmond udostępnił producentom sprzętu szczegółową specyfikację obowiązującego już od Windows Vista modelu sterowników kart graficznych WDDM (Windows Display Driver Model). W Windows 7 obowiązywać będzie nieco zmodyfikowana (w stosunku do Windows Vista) wersja WDDM oznaczona numerem 1.1. Oficjalną przyczyną nacisków Microsoftu m.in. na Intela jest chęć uniknięcia błędów znanych z wprowadzenia na rynek systemu Windows Vista, kiedy to dostępny już w handlu system pozbawiony był wielu istotnych i zgodnych z obowiązującym w systemie operacyjnym modelem WDDM sterowników.

W przypadku Intela czynnikiem dodatkowo motywującym koncern do prac nad nowymi sterownikami graficznymi jest z pewnością konkurencja – AMD już w listopadzie informował o rozpoczęciu prac nad sterownikami do graficznych układów Radeon.

Źródło:TechConnect


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto