A A A

Intel wkrótce zapowie nowe komputerki z serii NUC

21 stycznia 2020, 15:55
Do sieci trafiły pierwsze informacje dotyczące specyfikacji nowych minipecetów Intela.
Intel wkrótce zapowie nowe komputerki z serii NUC

Plany Intela obejmują wprowadzenie do sprzedaży w najbliższym czasie nowych komputerków z serii NUC. Kolejna generacja tych minipecetów wyposażona ma być w procesory z serii Tiger Lake. To energooszczędne układy wykonane w technologii 10 nm+, które firma zaprezentowała podczas styczniowych targów CES 2020. W obudowie znajdziemy też układy graficzne Xe.

Seria NUC 11, znana pod nazwą Phantom Canyon, będzie podzielona na komputery typu Performance i Extreme. Główną różnicą pomiędzy nimi będzie wydajność. W obudowach układów Extreme znajdziemy procesory 28 W z serii i5 oraz i7, a do tego grafikę z 6–8 GB pamięci (jej dokładna specyfikacja nie jest jeszcze znana). Do tego dojdzie nawet 64 GB RAM-u DDR4. Komputer będzie zgodny z Bluetooth 5 i Wi-Fi 6, ma też zawierać złącze HDMI 2.0, DisplayPort oraz gniazda Thunderbolt 3.

Podczas gdy wydajniejsza seria ma zainteresować również graczy, modele Performance będą skierowane przede wszystkim do osób poszukujących relatywnie taniego komputerka w niewielkiej obudowie. Na pokładzie znajdziemy mniej wydajne Tiger-Lake U z serii i3, i5 oraz i7, zabraknie jednak osobnego układu graficznego. Sprzęty będą się też różnić obudową.

fot. Intel


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto