A A A

Intel wreszcie „zaktualizował" sterowniki Kaby Lake-G

30 marca 2020, 13:15
Firma w nietypowy sposób poinformowała o nowej aktualizacji sterowników do jednostek przygotowanych we współpracy z AMD.
Intel wreszcie „zaktualizował

W 2017 r. Intel wraz z AMD wystartował z dość ciekawą inicjatywą – procesorami Kaby Lake-G. Były one wyjątkowe z tego względu, że choć za samo CPU odpowiadał Intel, to chipy wyposażono w nieco lepsze układy graficzne AMD.

Projekt spotkał się z pozytywnym odzewem, ale ostatecznie okazał się dość niszowy. Nabywcy komputerków już od roku nie otrzymali nowych sterowników, a w październiku 2019 r. Intel oficjalnie wycofał się z pomysłu. Powodem są prowadzone przez koncern prace nad nową architekturą własnego układu graficznego.

Klienci mogli jednak poczuć się zawiedzeni, bo w chwili sprzedaży tych jednostek producent deklarował 5-letni okres wsparcia. Ostatecznie jednak w okolicach minionego weekendu (28–29 marca) na stronie Intela pojawiła się informacja dla klientów – plik pdf zawierający instrukcję wyszukania aktualizacji na stronie WWW... firmy AMD.

Największy niesmak budzi fakt, że Intel przekazał pracę nad kolejnymi sterownikami w ręce AMD po cichu, nie informując o sprawie w żadnym oficjalnym komunikacie. Mimo wszystko jednak nabywcy jednostek z serii Kaby Lake-G mają powód do radości: niezależnie od kogo nowe sterowniki pochodzą, zawsze są szansą na wydłużenie okresu przydatności sprzętu.

fot. Intel


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto