A A A

Intel zapowiedział własne części do modułowych komputerków NUC

5 grudnia 2019, 14:40
NUC to nowa seria komputerów typu mini PC, które umożliwiają ich rozbudowę dzięki modułowej konstrukcji. Intel zaprezentował wczoraj swoje autorskie komponenty.
Intel zapowiedział własne części do modułowych komputerków NUC

Intel pracuje nad rozwojem serii modułowych komputerków stacjonarnych z serii NUC. To urządzenia typu mini PC, powstające po zmontowaniu w jednej obudowie płyty głównej oraz specjalnego modułu z podzespołami. Ich konstrukcja ma umożliwiać rozbudowę sprzętu w każdym momencie.

W sprzedaży znajdziemy obudowę, a także moduły zaprojektowane w taki sposób, by pasowały zarówno do obudów Intela, jak i pochodzących od innych producentów. Intel zaprezentował wreszcie swój własny zestaw modułów, które wyposażone są w CPU, pamięć operacyjną oraz GPU oparte na procesorach Core, Celeron i Pentium Gold.

Najbardziej wydajny sprzęt wyposażono w procesor Intel Core i7-8665U z zegarem 4,8 GHz w trybie turbo, a także grafikę UHD Graphics 620. Każdy ma też dolutowane 4–8 GB pamięci DRAM oraz do 64 GB pamięci półprzewodnikowej. Komputerki są zgodne ze standardami Wi-Fi 5 oraz Bluetooth 5.0. Moduły można połączyć z obudową, wykorzystując złącze zasilające.

Zaprezentowany przez firmę slajd zawiera specyfikację siedmiu nowych modułów z serii Chandler Bay. Wkrótce Intel wypuści też dwie nowe płyty służące do wpięcia modułów, wyposażone w komplet niezbędnych złączy.

Cen jeszcze nie znamy.

fot. Intel


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto