A A A

Intel zaprezentował limitowaną edycję procesora Core i9-9900K

29 października 2019, 12:10
Odświeżona wersja Intela Core i9-9900K trafi do sprzedaży już wkrótce. Dzięki wykorzystaniu technologii wafli krzemowych udało się uzyskać wysokie wartości taktowania.
Intel zaprezentował limitowaną edycję procesora Core i9-9900K

Zaprezentowany przez Intela procesor Core i9-9900KS ma się wyróżniać zegarem, którego taktowanie w trybie turbo wynosi aż 5 GHz. Taktowanie bazowe to 4 GHz. Wartość TDP chipu (ilość ciepła zużywanego w jednostce czasu) wynosi 127 W. Procesor wyposażono też w 16 MB pamięci cache L3.

CPU wykonano w technologii tzw. wafli krzemowych, co powoduje, że jego dostępność będzie mocno ograniczona – najprawdopodobniej tylko do końca okresu świątecznego.

Z technologią wykonania związany jest też dużo krótszy okres gwarancji niż w przypadku standardowych procesorów. Tu wyniesie on zaledwie rok, podczas gdy zwykle producent daje 3 lata. Za to cena nie jest dużo wyższa niż w przypadku standardowej edycji – procesor wyceniono na 513 dolarów (ok. 2 tys. zł), podczas gdy podstawowy i9-9900K kosztuje 488 dolarów (ok. 1,9 tys. zł).

Sprzedaż wystartuje 30 października br.

fot. Intel


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto