A A A

Intel zrobi zakupy u ASML

20 stycznia 2022, 11:05
Holenderska firma ASML zrealizuje zamówienie Intela na najnowocześniejsze urządzenia do wytwarzania chipów.
Intel zrobi zakupy u ASML

ASML sprzeda Intelowi maszyny do produkcji układów scalonych

Intel i holenderski ASML wspólnie poinformowały, że amerykański producent układów scalonych kupi od Holendrów pięć najnowocześniejszych maszyn litograficznych EUV (Extreme Ultraviolet Lithography). Urządzenia służą do wytwarzania chipów za pomocą litografii ekstremalnym ultrafioletem. W ten sposób powstają najbardziej zminiaturyzowane układy.

Ile Intel wyda u ASML?

Intel w pierwszej fazie zakupów odbierze pięć urządzeń, które obecnie znajdują się w ofercie ASML. Każde z nich kosztuje około 150 mln dolarów. Amerykański wytwórca chipów zamówił też dwie maszyny EUV High NA, które są jeszcze w fazie projektowania. Urządzenia będą wyposażone w nowocześniejszy system optyczny, a koszt każdego z nich wyniesie ponad 300 mln dolarów.

ASML jest jedynym na świecie producentem maszyn EUV. Klientami firmy są najwięksi producenci układów scalonych: Intel, tajwański TSMC i koreański Samsung.

fot. Bru-nO – Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto