A A A

Intel zwiększa wydajność procesorów

27 marca 2020, 12:40
Producent pracuje nad nowymi procesorami, które ucieszą miłośników gier.
Intel zwiększa wydajność procesorów

Informacje o zwiększeniu wydajności komputerów wykorzystywanych do gier ujawnił Allen Hux, inżynier oprogramowania w firmie Intel. Rozmowa z nim została przeprowadzona on-line w czasie Games Developer Conference, która miała charakter wydarzenia internetowego.

Nowe możliwości poprawienia wydajności procesorów w komputerach uzyskano dzięki funkcji Microsoft DirectX 12 API, która pozwala na równoległe korzystanie z wielu procesorów graficznych różnych firm. Wcześniej trzeba było dbać o to, by wszystkie podzespoły pochodziły od tego samego producenta.

Wykorzystując nową funkcję, Intel zaprojektował taki procesor, który będzie zwolniony z niektórych zadań obliczeniowych – pozostawi je tzw. dyskretnym procesorom graficznym, które do tej pory z reguły pozostawały bezczynne.

Takie pomysły mogą w niedalekiej przyszłości zmienić wygląd laptopów przeznaczonych do gier. Będą one lżejsze, cieńsze i bardziej przyjazne dla środowiska dzięki temu, że producenci będą mogli zastąpić większe i energochłonne karty graficzne mniejszymi, ale zapewniającymi przyzwoitą wydajność w grach.

fot. tookapic – Pixabay

 


Piotr Rabiej
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto