A A A

Inteligentna kuweta

7 stycznia 2021, 21:50
Space Kotty to kuweta połączona z aplikacją mobilną, dzięki której można monitorować stan zdrowia naszego mruczka.
Inteligentna kuweta

Futurystyczny wygląd

Kuweta przypomina pojazd kosmiczny, jednak jest zwykłą kocią toaletą, naszpikowaną czujnikami. Przesyłają one do aplikacji właściciela informacje m.in. na temat tego, jak często kot korzysta z kuwety, jak zmienia się jego waga i ile czasu mruczek poświęca na załatwianie swoich potrzeb. Na podstawie tych danych, w razie wystąpienia niepokojących objawów, wysyłane są ostrzegawcze powiadomienia.

 

Kociarze wsparli projekt

Urządzenie dodatkowo wyposażone jest w system neutralizujący zapachy (wentylator, filtr węglowy i lampa UV-C). Kuweta jest zasilana bateriami, a o poziomie ich naładowania świadczy zmieniający się kolor logotypu umieszczonego na obudowie. Możemy to też sprawdzić w aplikacji.

Projekt udało się sfinansować dzięki wsparciu społecznościowemu na platformie Kickstarter. W ten sposób zebrano prawie 40 tys. dolarów. Kuweta trafi do wspierających w marcu br. Musieli oni zapłacić za nią 329 dolarów.

fot. myKotty


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto