A A A

Inteligentna maseczka

18 listopada 2020, 14:20
Firmy prześcigają się w propozycjach maseczek wykorzystujących nowoczesne technologie.
Inteligentna maseczka

Maseczka ze słuchawkami

Jeszcze rok temu mało kto nosił maseczkę, a teraz w wielu krajach jest to przedmiot, bez którego nie możemy ruszyć się z domu. Producenci prześcigają się w propozycjach, zarówno jeśli chodzi o ich wygląd, jak i dodatkowe funkcje.

Firma LG przygotowała maseczki, które są przenośnymi oczyszczaczami powietrza z wentylatorami zasilanymi z baterii. W Belgii trwają prace nad rozwojem maseczki z czujnikami temperatury oraz nasycenia tlenu w naszym oddechu. Japonia jak zwykle wyprzedza wszystkich i tamtejsi inżynierowie opracowali maseczkę, która tłumaczy to co wypowiadamy na jeden z ośmiu języków. Najnowszym produktem w tej kategorii jest natomiast model Maskfone. To pierwsza na świecie maska na twarz wyposażona w bezprzewodowe słuchawki.

 

Praktyczna i wygodna

Maseczka spełnia swoją podstawową funkcję, czyli chroni przed zakażeniem się koronawirusem. Ma także kieszonkę, w której schowane są bezprzewodowe słuchawki. Nie są one wbudowane na stałe, dzięki czemu maskę można wyprać. Maskfone dostarczany jest z zestawem słuchawkowym firmy Motorola, który jest bardzo podobny do słuchawek Verveloop105.

Z przodu maski są nadrukowane symbole: minus, plus oraz start. Pod nimi umiezczono przyciski, dzięki którym można włączać muzykę oraz kontrolować jej głośność. W masce dodatkowo zamontowano filtry antysmogowe PM 2,5 FFP2/N95. Przede wszystkim jednak Maskfone ma służyć rozwiązaniu problemu z rozmowami telefonicznymi przez maseczkę. Produkt wyceniono na 50 dolarów.

fot. Maskfone


Dominika Gorgosz
Tagi: gadżety
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto