A A A

Inteligentna obroża dla psa

4 maja 2021, 07:00
Opiekunowie poznają emocje swoich czworonogów.
Inteligentna obroża dla psa

Co czuje Twój pies?

Firma Petpuls Lab opracowała gadżet, który przyda się wszystkim właścicielom czworonogów. Dzięki algorytmowi sztucznej inteligencji obroża analizuje szczekanie psa. Dane porównywane są z bazą, w której zgromadzono ponad 10 tys. odgłosów wydawanych przez będące w różnym wieku psy 50 ras. Dzięki temu udało się opisać pięć stanów emocjonalnych psa: szczęśliwy, zrelaksowany, niespokojny, zły oraz smutny.

 

Ze wsparciem uczelni oraz sympatyków psów

Obroża została zaprojektowana przez Vincenta Kima i Stelę Jang, którzy od najmłodszych lat byli miłośnikami psów. Wspólnie starali się opracować takie urządzenie, które pomogłoby właścicielom czworonogów lepiej zrozumieć swoich podopiecznych. Firmę Petpuls Lab założyli w ubiegłym roku. Wspiera ich zespół R&D z Narodowego Uniwersytetu Seulskiego.

Produkcję gadżetu udało się zrealizować dzięki kampanii w serwisie Indiegogo. Teraz obroże można kupić w cenie od 100 do 110 dolarów (zależnie od rozmiaru). Całość waży zaledwie 25 gramów . Według badań Uniwersytetu Seulskiego gadżet charakteryzuje się ponad 80-procentową precyzją w rozpoznawaniu uczuć psa.

 

Z nagrodą CES 2021

Obroża łączy się ze specjalnie przygotowaną aplikacją mobilną, którą można pobrać na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Dzięki niej nie tylko poznamy nastrój psa, ale także jego aktywność, która jest monitorowana na bieżąco. Pomoże to np. w ustaleniu odpowiedniej diety. Użytkownicy mogą także założyć profil swojego psa i dołączyć do społeczności właścicieli czworonogów dzielącej się informacjami dotyczącymi ulubionego jedzenia czy zabawek pupila. Projektanci pracują także nad rozszerzeniem produktu, tak aby „głos" psa był nie tylko interpretowany przez aplikację, ale także słyszalny.

Obroża jest doceniana przez ekspertów z branży. Gadżet został nagrodzony podczas tegorocznych targów CES. Otrzymał także nagrodę Silver Stevie Award dla najlepszego produktu konsumenckiego w konkursie International Business Awards.

fot. Petpuls


Dominika Gorgosz
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto