A A A

Inteligentne lustra podbijają świat

9 grudnia 2019, 11:15
Można z nich korzystać jak z komputerów – na lustrzanej tafli przeczytać newsy czy przejrzeć Facebooka. A wkrótce również obsługiwać za pomocą asystenta głosowego.
Inteligentne lustra podbijają świat

Moda na wyposażenie mieszkania zgodnie z modelem „inteligentnego domu" staje się coraz popularniejsza. W ślad za nią podążają producenci, którzy zgodnie z tymi założeniami projektują coraz więcej elementów wystroju oraz funkcjonalnych części mieszkania. Do grupy urządzeń domowych w wersji smart dołączyły inteligentne lustra, które docelowo mają działać we współpracy z asystentami głosowymi.

Już teraz w wielu sklepach spotkać można przymierzalnie wyposażone w lustra, dzięki którym możemy – niczym w grze komputerowej – nakładać na siebie kolejne części garderoby. Tego typu lustra wyposażone w systemy operacyjne pozwalające na korzystanie z nich jak z komputerów coraz częściej pojawiają się również w domach. Zazwyczaj są to urządzenia, w których w specjalnej kieszonce umieszcza się iPada, można więc powiedzieć, że działają jako nakładka na gadżet Apple'a.

Firma Electric Mirror opracowała lustro, które bazuje na takiej właśnie inteligentnej technologii – jest wyposażone we własny komputer i obsługiwane za pomocą aplikacji na smartfona. Nie tylko pomoże nam ono dobrać strój na dany dzień, ale również – w trakcie przeglądania – wyświetli na tafli wiadomości czy pozwoli przejrzeć Facebooka.

Przyszłością inteligentnych luster są zintegrowani z nimi asystenci głosowi, pozwalający na całkowicie bezdotykową obsługę urządzenia. Podczas targów CES 2019 w Las Vegas firma Capstone Connected House zaprezentowała urządzenie Smart Mirror, które można obsługiwać za pomocą panelu dotykowego oraz asystenta głosowego, a pod jego taflą znajduje się system operacyjny Google.

fot. Capstone Connected House


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto