A A A

Inteligentny odtwarzacz Blu-ray

25 marca 2015, 12:00
Firma Samsung zaprezentowała nowy model flagowego odtwarzacza Blu-ray. Urządzenie zostało wyposażone w funkcje Smart oraz interesujące rozwiązania technologiczne.
Inteligentny odtwarzacz Blu-ray

Wyposażony w dwurdzeniowy procesor odtwarzacz BD-J7500 wykorzystuje wbudowany algorytm skalujący. Korzystając z jego działania obraz z płyt Blu-ray obejrzymy w rozdzielczości Ultra High Definition, a z kolei ulubione filmy z płyt DVD będziemy mogli oglądać po zastosowaniu skalowania obrazu do rozdzielczości Full HD 1080p.

Odtwarzacz Blu-ray zapewni dostęp do licznych inteligentnych funkcji, w tym do bogatego zbioru aplikacji za pośrednictwem interfejsu Smart Hub. Z internetem BD-J7500 połączy się za pomocą wbudowanego łącza Ethernet lub za pośrednictwem zintegrowanej karty sieciowej z funkcją WiFi Direct. Rozwiązaniem, które także znalazło zastosowanie w najnowszym odtwarzaczu Blu-ray Samsung jest możliwość sterowania nim za pomocą smartfona - już nie musimy przejmować się chwilowym straceniem z oczu pilota. W trakcie korzystania ze smartfona zamiast pilota, będziemy mieli także możliwość skorzystać z funkcji Screen Mirroring. Za jej pośrednictwem możliwe będzie przesłanie obrazu oraz dźwięku bezpośrednio ze smartfona na ekran podłączonego do odtwarzacza BD-J7500 telewizora. Ponadto, odtwarzacz Blu-ray połączymy także z bezprzewodowym systemem audio Samsung Multiroom, z którym jest on kompatybilny.

Wśród innych przydatnych funkcji dostępnych na odtwarzaczu J7500 znajdują się m.in.: szybki start, możliwość kopiowania danych z nośników optycznych na zewnętrzną pamięć USB, a także konwersja zawartości płyt Audio CD do formatu MP3. Urządzenie zostało wyposażony w standardowy zestaw złącz - 2x HDMI, port USB, analogowe wyjście audio 7.1 oraz optyczne wyjście audio.

Odtwarzane nośniki/formaty:

Płyty: 3D Blu-ray Video, Blu-ray Video, DVD-Video/DVD±R/DVD±RW, CD DA/CD-R/CD-RW, VCD 1.1

Formaty: MPEG2/4, DivX, DivX HD, AVCHD, MKV, WMV, JPEG, MPO, LPCM, AAC, MP3, WMA, FLAC

Kodowanie sygnału audio: Dolby Decoding Channel: 7.1 Ch, Dolby TrueHD, DTS Decoding Channel: 7.1 Ch, DTS-HD Master Audio


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
dawidsab
dawidsab
25 marca 2015, 13:19
Witam! Zabrakło mi w tym newsie informacji o dacie wprowadzenia tego odtwarzacza na rynek oraz cenie. Jednak domyślam się, że cena też jest "inteligentnie" wysoka? :oczy:
Najnowsze aktualnościSamsung planuje nowy tablet
23 stycznia 2019
Koreańska marka wciąż wierzy w tablety. Z tego powodu przygotowuje się do prezentacji nowego modelu z Androidem.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto