A A A

Interaktywna obudowa na telefon, która reaguje na dotyk

23 października 2019, 15:50
„Miałem ochotę uszczypnąć mój smartfon” – mówi twórca obudowy ze sztucznej skóry, wyjaśniając, skąd pomysł na tak oryginalny gadżet.
Interaktywna obudowa na telefon, która reaguje na dotyk

Niezbyt atrakcyjna wizualnie obudowa „Skin-On” pozwala zrealizować nasze wyobrażenia o posiadaniu „przedłużenia ramienia” w postaci telefonu komórkowego. Obudowa wykonana ze sztucznej skóry, która potrafi reagować na dotyk, to pomysł Francuza Marca Teyssiera.

Wraz z kolegami z Telecom Paris opracował on powłokę na telefon, która podczas łaskotania wyświetli na ekranie smartfona śmiejący się emotikon, uderzona – odczyta informację o tym, że jego właściciel się złości, a gdy będzie podszczypywana, uzna, że użytkownik jest zestresowany lub poirytowany. Skóra zareaguje także na inne nasze gesty, włączając w to głaskanie czy ugniatanie.

Twórca futerału podkreśla, że zaprojektowanie sensorycznej skóry na telefon było nie lada wyzwaniem. Opracowanie takiego gadżetu wymagało wielu prób i badań, jednak efekty są tego warte. Mimo dziwacznego wyglądu obudowa dostarcza użytkownikom nowych możliwości związanych z obsługą smartfona oraz połączonych z nim urządzeń. Trwają prace nad zwiększeniem wrażliwości sztucznej skóry na bodźce dotykowe ze strony człowieka oraz nad poprawieniem wyglądu futerału. Nie chodzi tu jednak o bardziej estetyczne aspekty wizualne, ale o sprawienie, by skóra wyglądała jeszcze bardziej realistycznie. Dotychczasowe efekty zostały zaprezentowane podczas sympozjum ACM (Association for Computing Machinery) w Nowym Orleanie.

fot. Marc Teyssier

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościW to mi graj
21 listopada 2019
NZXT prezentuje swój pierwszy zestaw audio dla graczy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto