A A A

Interaktywne monitory 4K z 20-punktowym dotykiem

28 czerwca 2019, 07:50
Firma Optoma wprowadziła do swojej oferty trzy modele interaktywnych monitorów dotykowych o rozdzielczości 4K.
Interaktywne monitory 4K z 20-punktowym dotykiem

Interaktywne monitory dotykowe od Optomy zostały stworzone z myślą o wykorzystaniu w salach konferencyjnych oraz wykładowych. Szereg wbudowanych aplikacji pozwala m.in. na łatwe przeprowadzanie ankiet lub quizów wśród uczestników przy użyciu smartfonów. Interakcję stymulują też wbudowane narzędzia, które pozwalają na edycję treści wyświetlanej na ekranie, z poziomu własnego komputera lub telefonu. Uczestnik ma np. możliwość zaznaczenia niejasnego zagadnienia albo narysowania dodatkowego elementu na ekranie, bez podchodzenia do niego.

Na zakończenie zajęć lub spotkania - korzystając z aplikacji ekranu - prowadzący może wygenerować i wyświetlić na monitorze kod QR. Po jego zeskanowaniu, wszystkie treści zapisywane na monitorze w trakcie spotkania zostaną pobrane na urządzenie mobilne. Pozwala to na większe skupienie się na omawianej treści, zamiast na sporządzaniu notatek.

Ekran charakteryzują szerokie kąty widzenia bez zniekształceń obrazu. Ponadto pokryto go warstwą antyodblaskową. Dzięki tym cechom obraz jest wyraźny dla każdego obecnego na sali, niezależnie od zajmowanego miejsca oraz warunków oświetleniowych w pomieszczeniu.

Szerokie możliwości z opcją rozbudowy

Ekran może obsługiwać w danym momencie więcej niż jedna osoba. Umożliwia to opcja podziału wyświetlacza na dwie niezależne połówki z odrębnymi ustawieniami rysika. Przykładowo: jedna osoba może pisać na niebiesko, a druga malować równocześnie grubym pędzlem na czerwono. Urządzenie jest do tego przystosowane również pod kątem wyposażenia - w zestawie znajdują się trzy pasywne (nie wymagające zasilania) rysiki.

Po wyjęciu ze skrzyni transportowej ekran jest gotowy do montażu i użytku. Do zestawu jest dołączony uchwyt ścienny VESA. Pozwala on na łatwe zawieszenie dodatkowego komputera formatu mini-PC, który może rozszerzyć funkcjonalność ekranu. Oprócz niego do ekranu można też podłączać inne urządzenia zewnętrzne korzystające z interfejsu HDMI. Rozszerza to wachlarz możliwości, o np. przeglądanie rozbudowanych projektów 3D CAD. Funkcja dwudziestopunktowego dotyku jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows, MacOS oraz Chrome OS.

Cena i dostępność

Interaktywne monitory dotykowe Optoma są już dostępne w Polsce. Urządzenia występują w trzech rozmiarach przekątnej ekranu - 65, 75 oraz 86 cali. Ich sugerowane ceny detaliczne wynoszą:

• OP651RK+ 13 089 PLN

• OP751RK+ 17 280 PLN

• OP861RK+ 20 946 PLN

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto