A A A

Interesujesz się tworzeniem gier?

14 września 2017, 12:50
Weź udział w warsztatach i zgarnij płatny staż w Ten Square Games. Sprzęt komputerowy wysokiej klasy i płatny staż – to główne nagrody, które czekają na najlepszych uczestników bezpłatnej Akademii Free2Play. Zapisy trwają, kursy online startują już 18.09. W listopadzie w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbędą się warsztaty stacjonarne, gdzie setka uczestników wykorzysta nabyte umiejętności w praktyce.
Interesujesz się tworzeniem gier?

We wrześniu wystartuje kolejna edycja darmowych kursów online Akademia Free2Play. Setka uczestników, która wyróżni się w etapach online weźmie udział w trzydniowych warsztatach stacjonarnych we Wrocławiu. Organizatorem zmagań jest studio developerskie Ten Square Games tworzące gry hobbystyczne na urządzenia mobilne.

Praktyczna nauka zawodu
Zapisy prowadzone są na stronie Akademii: https://akademiaf2p.pl/. Kursy ruszają już w poniedziałek 18.09. Uczestnicy mogą dołączać do kursów aż do czasu ich zakończenia, tj. 22.10. Warunkiem ukończenia jest jednak rozwiązanie pięciu zadań w ramach wybranego obszaru nauki. Do wyboru są trzy ścieżki: dla programistów, projektantów i grafików. Najlepsza setka weźmie udział w warsztatach w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Tam kilkuosobowe zespoły zbudowane z programistów, projektantów i grafików staną przed wyzwaniem stworzenia autorskiej gry od podstaw. Będą mieli na to jedynie trzy dni - wydarzenie odbędzie się w dn. 17.11-19.11.

Atrakcyjne nagrody
Zespoły, które stworzą najlepsze gry zdobędą atrakcyjne upominki: wysokiej klasy sprzęt komputerowy, planszówki, literaturę specjalistyczną. Główną nagrodą jest płatny staż w Ten Square Games. Na kilkumiesięczną współpracę mają szansę zarówno indywidualni uczestnicy, jak i całe zespoły, które zachwycą jury swoimi umiejętnościami.
Uczestnicy, którzy dostaną się na staż w Ten Square Games mają szansę na stałe zatrudnienie. Tak rozwinęła się ścieżka kariery Amadeusza Krystonia, uczestnika i zwycięzcy 3. edycji Akademii Free2Play.

Trzy ścieżki do wyboru
Zapisy do Akademii Free2Play już się rozpoczęły i są dostępne pod adresem: https://akademiaf2p.pl/, natomiast same kursy online wystartują 18 września. Kursy adresowane są do wszystkich zainteresowanych profesjonalnym tworzeniem gier. Mile widziani są zarówno studenci i absolwenci kierunków technicznych, jak i osoby z wykształceniem humanistycznym myślące o zmianie ścieżki kariery.
Darmowe warsztaty oferują wybór jednego z trzech obszarów rozwoju: programowania, grafiki oraz projektowania gier. Do każdego z nich przygotowano po pięć lekcji, które kończą się ćwiczeniami sprawdzającymi nabyte umiejętności. Aby mieć szansę na udział we wrocławskich warsztatach konieczne jest rozwiązanie wszystkich zadań.


Kursy w ramach Akademii Free2Play skonstruowaliśmy w sposób umożliwiający bezstresową i efektywną naukę od podstaw, dlatego zapraszamy wszystkich chcących poznać gamedev od podszewki. Podczas szkoleń online uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które dla najlepszych będą przepustką na stacjonarne warsztaty we Wrocławiu. Tam zespoły zbudowane z designerów, grafików i programistów staną przed kolejnym wyzwaniem - stworzeniem w pełni autorskiej gry. Wygrani zdobędą nie tylko nagrody rzeczowe, ale także możliwość odbycia stażu w Ten Square Games - mówi Maciej Popowicz, założyciel Ten Square Games.


Warsztaty stacjonarne rozpoczną się 17.11 i potrwają trzy dni. Poprowadzą je wykładowcy Akademii oraz goście specjalni. Miejscem zmagań będzie Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, który został partnerem wydarzenia.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto