A A A

Interesujesz się tworzeniem gier?

14 września 2017, 12:50
Weź udział w warsztatach i zgarnij płatny staż w Ten Square Games. Sprzęt komputerowy wysokiej klasy i płatny staż – to główne nagrody, które czekają na najlepszych uczestników bezpłatnej Akademii Free2Play. Zapisy trwają, kursy online startują już 18.09. W listopadzie w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbędą się warsztaty stacjonarne, gdzie setka uczestników wykorzysta nabyte umiejętności w praktyce.
Interesujesz się tworzeniem gier?

We wrześniu wystartuje kolejna edycja darmowych kursów online Akademia Free2Play. Setka uczestników, która wyróżni się w etapach online weźmie udział w trzydniowych warsztatach stacjonarnych we Wrocławiu. Organizatorem zmagań jest studio developerskie Ten Square Games tworzące gry hobbystyczne na urządzenia mobilne.

Praktyczna nauka zawodu
Zapisy prowadzone są na stronie Akademii: https://akademiaf2p.pl/. Kursy ruszają już w poniedziałek 18.09. Uczestnicy mogą dołączać do kursów aż do czasu ich zakończenia, tj. 22.10. Warunkiem ukończenia jest jednak rozwiązanie pięciu zadań w ramach wybranego obszaru nauki. Do wyboru są trzy ścieżki: dla programistów, projektantów i grafików. Najlepsza setka weźmie udział w warsztatach w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Tam kilkuosobowe zespoły zbudowane z programistów, projektantów i grafików staną przed wyzwaniem stworzenia autorskiej gry od podstaw. Będą mieli na to jedynie trzy dni - wydarzenie odbędzie się w dn. 17.11-19.11.

Atrakcyjne nagrody
Zespoły, które stworzą najlepsze gry zdobędą atrakcyjne upominki: wysokiej klasy sprzęt komputerowy, planszówki, literaturę specjalistyczną. Główną nagrodą jest płatny staż w Ten Square Games. Na kilkumiesięczną współpracę mają szansę zarówno indywidualni uczestnicy, jak i całe zespoły, które zachwycą jury swoimi umiejętnościami.
Uczestnicy, którzy dostaną się na staż w Ten Square Games mają szansę na stałe zatrudnienie. Tak rozwinęła się ścieżka kariery Amadeusza Krystonia, uczestnika i zwycięzcy 3. edycji Akademii Free2Play.

Trzy ścieżki do wyboru
Zapisy do Akademii Free2Play już się rozpoczęły i są dostępne pod adresem: https://akademiaf2p.pl/, natomiast same kursy online wystartują 18 września. Kursy adresowane są do wszystkich zainteresowanych profesjonalnym tworzeniem gier. Mile widziani są zarówno studenci i absolwenci kierunków technicznych, jak i osoby z wykształceniem humanistycznym myślące o zmianie ścieżki kariery.
Darmowe warsztaty oferują wybór jednego z trzech obszarów rozwoju: programowania, grafiki oraz projektowania gier. Do każdego z nich przygotowano po pięć lekcji, które kończą się ćwiczeniami sprawdzającymi nabyte umiejętności. Aby mieć szansę na udział we wrocławskich warsztatach konieczne jest rozwiązanie wszystkich zadań.


Kursy w ramach Akademii Free2Play skonstruowaliśmy w sposób umożliwiający bezstresową i efektywną naukę od podstaw, dlatego zapraszamy wszystkich chcących poznać gamedev od podszewki. Podczas szkoleń online uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które dla najlepszych będą przepustką na stacjonarne warsztaty we Wrocławiu. Tam zespoły zbudowane z designerów, grafików i programistów staną przed kolejnym wyzwaniem - stworzeniem w pełni autorskiej gry. Wygrani zdobędą nie tylko nagrody rzeczowe, ale także możliwość odbycia stażu w Ten Square Games - mówi Maciej Popowicz, założyciel Ten Square Games.


Warsztaty stacjonarne rozpoczną się 17.11 i potrwają trzy dni. Poprowadzą je wykładowcy Akademii oraz goście specjalni. Miejscem zmagań będzie Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, który został partnerem wydarzenia.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple pojawi się na CES 2020
11 grudnia 2019
Apple zapowiedział swoją obecność na targach Consumer Electronics Show (CES) w przyszłym roku – po prawie 30 latach oficjalnej...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto