A A A

Internet 100 razy szybszy

11 lipca 2008, 10:56
Internet 100 razy szybszy

Australijscy naukowcy z Centre for Ultra-high bandwidth Devices for Optical Systems (CUDOS) opracowali technologię, dzięki której można 100-krotnie zwiększyć wydajność łączy internetowych. Optyczny przełącznik, wynaleziony po czterech latach badań, zwiększa przepustowość istniejących sieci bez żadnych kosztów użytkownika.
Przeprowadzone ekspertyzy dowiodły, że infrastruktura, która jest aktualnie wykorzystywana, już teraz może przesyłać dane średnio 60 razy szybciej. Dzieje się tak, ponieważ światłowody, które są stosowane jako łącza internetowe, cechuje duża przepustowość i spora część ich potencjału pozostaje niewykorzystana z powodu zbyt wolno pracujących przełączników.

Naukowcy z CUDOS opracowali innowacyjny, znacznie szybszy przełącznik z "porysowanego" szkła. Dyrektor CUDOS, profesor Ben Eggleton wyjaśnia, że zarysowania na szkle działają jak zwrotnice przepuszczające pociągi. Przełączanie trwa zaledwie 1 pikosekundę, a to oznacza, że prędkość przełączania w nowej technologii wynosi 1 terabit na sekundę.
Wynalazek Australijczyków w przyszłości może dać podstawy do powstania niemal natychmiastowego, wolnego od błędów i nieograniczonego dostępu do internetu w dowolnym miejscu świata.

Źródło: TechWorld


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto