A A A

Internet Archive zachowa gry i animacje we Flashu

20 listopada 2020, 14:20
Technologia Flash nie zniknie całkowicie z globalnej sieci.
Internet Archive zachowa gry i animacje we Flashu

Ocalić od zapomnienia

Bazujące na Flashu gry, animacje i elementy interaktywne teoretycznie powinny zniknąć z internetu wraz z końcem bieżącego roku. Dzięki cyfrowej bibliotece Internet Archive tak się jednak nie stanie.

 

Drugie życie

Flashowe gry i animacje znajdą schronienie w serwisie Internet Archive – ogłosili przedstawiciele portalu. Do uruchamiania ich nie będą potrzebne wtyczki Flasha ani stare wersje przeglądarek WWW. Serwis korzysta z rozwijanego stale emulatora o nazwie Ruffle, który pozwala na odtwarzanie elementów Flasha w przeglądarce tak, jakby miała ona zainstalowaną niezbędną wtyczkę. Co prawda zgodność Ruffle'a z Flashem nie jest stuprocentowa, ale dzięki emulatorowi da się uruchamiać bardzo dużą część starych materiałów – twierdzą operatorzy serwisu.

W Internet Archive znalazło się do tej pory już ponad tysiąc gier i animacji. Firma Adobe zakończy obsługę technologii Flash ostatniego dnia bieżącego roku.

fot. Internet Archive


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto