A A A

Internet ma już 40 lat!

30 października 2009, 13:37
Internet ma już 40 lat!

Na całym świecie korzystają z niego miliony ludzi, a ich liczba i tak cały czas rośnie. O tym, w jak ogromnym stopniu zrewolucjonizował świat, wie już chyba każdy. Ale zaledwie garstka zdaje sobie sprawę, że wszystko zaczęło się w 1969 roku... Internet ma już 40 lat!

W nocy z 29 na 30 października 1969 roku przesłano pierwszy w historii komunikat za pośrednictwem sieci ARPANET, która przez wielu uznawana jest za poprzedniczkę internetu. Wówczas sieć łączyła ze sobą Uniwersytet Kaliforni w Los Angeles i Instytut Stanforda, które oddalone były od siebie o 650 km. Leonard Kleinrock i programista Charlie Kline podjęli działania polegające na zalogowaniu się ze swojego komputera na Uniwersytecie Kalifornijskim do komputera umiejscowionego w Instytucie Stanforda.

Pierwsze próby nie były udane, gdyż po chwili system uległ zawieszeniu. Później było już o wiele lepiej. Połączenie trwało 27 godzin, a wynosiła maksymalnie 50 kb/s przy równoczesnym korzystaniu z 19 łączy telefonicznych.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto