A A A

Internet o prędkości 2 Gbps dla mieszkańców Tokio

17 kwietnia 2013, 08:26
Internet o prędkości 2 Gbps dla mieszkańców Tokio

Tokijczycy będą mogli skorzystać z internetu o zawrotnej prędkości 2Gbps (prędkość pobierania) i 1 Gbps (prędkość wysyłania danych). 2Gbps to wynik bijący na głowę rozwiązanie Google Fiber - wdrażana w USA technologia gwarantuje "tylko" prędkość pobierania na poziomie 1Gbps.

Dostawca internetu o tak kosmicznej prędkości twierdzi, że jest to "najszybszy na świecie internet dostępny do komercyjnego użytku". Za cała operacją stoi firma So-net (właścicielem której jest Sony), a wysokość abonamentu wynosi 51 dolarów za miesiąc. Ale wydatki związane z tak szybkim internetem na tym się nie kończą. Konieczna jest także instalacja stosownej infrastruktury - a to kosztuje 537 dolarów.

Jak prezentuje się konkurencyjny Google Fibier, który został uruchomiony w niektórych miejscach w Kansas City? Za internet o prędkości 1Gbps trzeba zapłacić 70 dolarów miesięcznie (plus podatki). Co ciekawe, za samą cenę montażu (300 dolarów) możemy mieć internet o prędkości 5 Mbps/1Mbps (kolejno download i upload). Bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. To koło 81 złotych za miesiąc. Natomiast za 1 Gbps płacimy około 221 zł.

Fot. stock,xchng


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto