A A A

Internet o prędkości 2 Gbps dla mieszkańców Tokio

17 kwietnia 2013, 08:26
Internet o prędkości 2 Gbps dla mieszkańców Tokio

Tokijczycy będą mogli skorzystać z internetu o zawrotnej prędkości 2Gbps (prędkość pobierania) i 1 Gbps (prędkość wysyłania danych). 2Gbps to wynik bijący na głowę rozwiązanie Google Fiber - wdrażana w USA technologia gwarantuje "tylko" prędkość pobierania na poziomie 1Gbps.

Dostawca internetu o tak kosmicznej prędkości twierdzi, że jest to "najszybszy na świecie internet dostępny do komercyjnego użytku". Za cała operacją stoi firma So-net (właścicielem której jest Sony), a wysokość abonamentu wynosi 51 dolarów za miesiąc. Ale wydatki związane z tak szybkim internetem na tym się nie kończą. Konieczna jest także instalacja stosownej infrastruktury - a to kosztuje 537 dolarów.

Jak prezentuje się konkurencyjny Google Fibier, który został uruchomiony w niektórych miejscach w Kansas City? Za internet o prędkości 1Gbps trzeba zapłacić 70 dolarów miesięcznie (plus podatki). Co ciekawe, za samą cenę montażu (300 dolarów) możemy mieć internet o prędkości 5 Mbps/1Mbps (kolejno download i upload). Bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. To koło 81 złotych za miesiąc. Natomiast za 1 Gbps płacimy około 221 zł.

Fot. stock,xchng


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościBeiDou większy niż GPS
20 sierpnia 2019
Chiński system nawigacji satelitarnej jest coraz groźniejszym rywalem pozycjonowania GPS.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto