A A A

Internet po światłowodzie - 0,5 Gb/s

20 stycznia 2015, 16:20
Wielkopolska firma INEA oferuje internet o przepływność 0,5 Gb/s. Taką prędkość ma gwarantować technologia światłowodowa.
Internet po światłowodzie - 0,5 Gb/s

Dzięki nowoczesnej technologii nawet do kilkudziesięciu razy krócej trwa np. ściąganie filmów przez internet. Jeszcze niedawno szybki internet był dostępny tylko dla firm. Teraz surfować w sieci z ultra prędkościami można też we własnym domu. Według najnowszych danych FTTH Council  w Polsce jest 97 tys. klientów usług świadczonych przy wykorzystaniu światłowodu. Co piąty  z nich mieszka w Wielkopolsce i korzysta z sieci FTTH (ang. fiber to the home) od INEA, największego w tym regionie multimedialnego operatora telekomunikacyjnego i czwartej sieci kablowej w kraju.

W zasięgu jej sieci światłowodowej jest znajduje się 70 tys. gospodarstw domowych. W tym roku zasięg tej sieci się podwoi. Już dziś co dziesiąty klient INEA korzysta w swoim domu ze światłowodu.

- Światłowód to technologia przyszłości, z której możemy korzystać w naszych domach już dziś. Zalety szybkiego Internetu są nie do przecenienia, głównie dzięki dynamicznemu wzrostowi liczby urządzeń wymagających dostępu do sieci, z których korzystamy na co dzień. Są to nie tylko komputery i smartfony, ale też tablety, telewizory, konsole, a nawet lodówki. Potrzebujemy też lepszej jakości internetu do odbioru treści multimedialnych dostępnych
w sieci, które coraz częściej pojawiają się w formacie ultra HD - 4K. Takie możliwości daje światłowód. Dziś dostarczamy Klientowi 0,5 Gb/s - jutro może to być już 1 Gb/s i szybciej - mówi Janusz Kosiński, Prezes INEA.

INEA twierdzi, że miesięczny abonament za internet 0,5 Gb/s zaczyna się od 55 zł miesięcznie.

***

FTTH - fiber to the home - umożliwia korzystanie z usług szerokopasmowych przy wykorzystaniu sieci w całości zbudowanej ze światłowodu. Za pośrednictwem światłowodu klienci operatora telekomunikacyjnego typu INEA mogą mieć dostęp do szybkiego Internetu o przepływnościach rzędu Gb/s, telewizji cyfrowej wysokiej rozdzielczości, usług na żądanie oraz pozostałych zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto