A A A

Internet w pakiecie może oznaczać brak ulgi podatkowej

11 grudnia 2008, 11:24
Płacisz za połączenie z internetem? Przysługuje ci ulga podatkowa i to nie mała, możesz odliczyć rocznie 760 zł. Jednak aby z niej skorzystać, musisz spełniać określone warunki i... czasami zrezygnować z promocji?
Internet w pakiecie może oznaczać brak ulgi podatkowej

Promocje oferowane przez firmy zajmujące się usługami telekomunikacyjnymi kuszą atrakcyjnymi cenami. Decydując się na zestaw usług, takich jak internet, telewizja i telefon, możesz zaoszczędzić na zniżce bądź bezpłatnym świadczeniu jednej z usług. Oszczędność może się okazać pozorna.

Aby skorzystać z ulgi, podatnik musi mieć fakturę VAT wystawioną na swoje nazwisko, koniecznie z wyszczególnioną opłatą za połączenie z internetem. Jeśli faktura jest zbiorcza i kwota podana za cały pakiet, abonent nie ma już prawa skorzystać z ulgi.

Jak powiedziała Gazecie Prawnej Katarzyna Bednarczyk, konsultant w dziale doradztwa podatkowego PricewaterhouseCoopers – zgodnie z interpretacjami organów podatkowych, jeżeli opłata za internet nie jest wydzielona na fakturze, to podatnik nie ma prawa do skorzystania z ulgi. Dlatego decydując się na pakiet, powinieneś dowiedzieć się, czy przyszłe faktury będą zawierać odrębne pozycje kwot do zapłaty wynikających z poszczególnych rodzajów usług. Więcej informacji znajdziesz w Gazecie Prawnej.

Źródło: Gazeta Prawna


Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto