Internetowa telewizja WP dostępna dla komórek

Mobilna WPtv to kolejny serwis w ofercie Wirtualnej Polski przystosowany do telefonów komórkowych i jednocześnie drugi (obok platformy hostingowej Studio WP) serwis wideo kompatybilny z wymogami mobilnego internetu.
– W chwili udostępnienia WPtv w wersji mobilnej potencjalny zasięg techniczny naszej telewizji stał się większy niż w przypadku tradycyjnych telewizji programowych, nadawanych w systemie naziemnym, kablowym lub satelitarnym – mówi Łukasz Skalik, kierownik telewizji WPtv i dodaje – Od dzisiaj wszystkie materiały dostępne na platformie telewizyjnej WPtv będzie można równolegle zobaczyć na ekranie telefonu komórkowego, w dowolnym miejscu i czasie. Tym samym przed użytkownikami urządzeń mobilnych stanęła otworem multimedialna baza klipów wideo licząca ponad 21 tysięcy pozycji.
Serwis WPtv w telefonach komórkowych jest ogólnodostępny i bezpłatny. Użytkownik płaci jedynie za transfer danych, w zależności od taryfy operatora, przy czym łącząc się np. przy pomocy Wi-Fi, nie ponosi żadnych kosztów (pomijając ewentualne koszty korzystania z sieci Wi-Fi). Aby korzystać z mobilnej wersji WPtv, wystarczy telefon obsługujący XHTML i akceptujący pliki wideo w formatach 3gp lub mov. System emisji dostępny jest również dla użytkowników aparatów iPhone.
Źródło: Informacja prasowa