A A A

Internetowa telewizja WP dostępna dla komórek

20 lutego 2009, 05:45
Z telewizji internetowej Wirtualnej Polski http://wp.tv można już korzystać za pośrednictwem telefonów komórkowych, w tym iPhone'a. Mobilna WPtv dostępna jest pod adresem http://m.wp.tv
Internetowa telewizja WP dostępna dla komórek

Mobilna WPtv to kolejny serwis w ofercie Wirtualnej Polski przystosowany do telefonów komórkowych i jednocześnie drugi (obok platformy hostingowej Studio WP) serwis wideo kompatybilny z wymogami mobilnego internetu.

– W chwili udostępnienia WPtv w wersji mobilnej potencjalny zasięg techniczny naszej telewizji stał się większy niż w przypadku tradycyjnych telewizji programowych, nadawanych w systemie naziemnym, kablowym lub satelitarnym – mówi Łukasz Skalik, kierownik telewizji WPtv i dodaje – Od dzisiaj wszystkie materiały dostępne na platformie telewizyjnej WPtv będzie można równolegle zobaczyć na ekranie telefonu komórkowego, w dowolnym miejscu i czasie. Tym samym przed użytkownikami urządzeń mobilnych stanęła otworem multimedialna baza klipów wideo licząca ponad 21 tysięcy pozycji.

Serwis WPtv w telefonach komórkowych jest ogólnodostępny i bezpłatny. Użytkownik płaci jedynie za transfer danych, w zależności od taryfy operatora, przy czym łącząc się np. przy pomocy Wi-Fi, nie ponosi żadnych kosztów (pomijając ewentualne koszty korzystania z sieci Wi-Fi). Aby korzystać z mobilnej wersji WPtv, wystarczy telefon obsługujący XHTML i akceptujący pliki wideo w formatach 3gp lub mov. System emisji dostępny jest również dla użytkowników aparatów iPhone.

Źródło: Informacja prasowa


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto