A A A

Internetowe satelity Boeinga polecą w kosmos

5 listopada 2021, 13:00
Firma dostała zgodę na umieszczenie własnej konstelacji na orbicie okołoziemskiej.
Internetowe satelity Boeinga polecą w kosmos

Szerokopasmowy internet z kosmosu

Federalna Komisja Łączności (Federal Communications Commission, FCC) zatwierdziła wniosek Boeinga o rozmieszczenie 132 satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO). Ich zadaniem będzie świadczenie usług szerokopasmowego internetu. Na początku koncern chce się skoncentrować na mieszkańcach USA, Wysp Dziewiczych i Puerto Rico.

Planowane 132 satelity mają być umieszczone na wysokości ok. 165 mil (265 km) nad Ziemią, kolejnych 15 orbiterów NGSO znajdzie się – według planów Boeinga – na wysokości ok. 17–26 tys. mil (27–42 tys. km) nad Ziemią.

Koncern złożył wniosek do FCC w 2017 roku.

 

Atak na orbity

Boeing to kolejna już firma, która postawiła na kosmiczne usługi. Problem z dostępem do szerokopasmowego internetu w odległych zakątkach świata chcą za pomocą własnych sieci satelitów rozwiązać także Space X Elona Muska oraz Amazon.

Z wykluczeniem cyfrowym Amerykanów postanowił walczyć także prezydent USA Joe Biden. Jego program Build Back Better przewiduje między innymi utworzenie infrastruktury, która zapewni szybkie łącza szerokopasmowe w całym kraju.

fot. Stephan Mahlke – Unsplash


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto