A A A

Inwazja telewizorów Ultra HD Samsunga

10 września 2013, 16:41
Inwazja telewizorów Ultra HD Samsunga

Samsung nie ukrywa, że chce zostać liderem telewizorów Ultra HD oraz OLED-ów. W Berlinie firma pokazała kilka tego typu modeli.

- Postanowiliśmy pokazać pierwszy na świecie profilowany telewizor Curved UHD na targach IFA 2013 aby zaprezentować możliwości technologiczne naszej firmy i zaspokoić ciekawość wszystkich użytkowników, którzy czekali na telewizory nowej generacji - mówi Hyun-suk Kim, wiceprezes działu Visual Display w Samsung Electronics. Jest to przełomowy moment, który wyznacza początek nowej ery kolejnej generacji telewizorów i ożywia rynek telewizorów UHD - dodał.

Ze względu na właściwości panelu, stworzenie zakrzywionego ekranu UHD jest znacznie trudniejsze niż w przypadku telewizorów OLED. Curved UHD dołączył do coraz większej rodziny telewizorów UHD oferowanych przez Samsung. Są wśród nich modele o przekątnej ekranu wynoszącej 110, 98, 85, 65 oraz 55 cali. Tak szeroka gama telewizorów UHD potwierdza, że era telewizorów nowej generacji rozpoczęła się na dobre.

Na targach IFA 2013 Samsung zaprezentował także telewizory UHD OLED z płaskim ekranem, te modele UHD będą miały przekątną ekranu ekranu 110, 98, 85, 65 oraz 55 cali.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto