A A A

Inwerter domowy Gembird

12 kwietnia 2016, 07:20
Wiosna jest piękna. Niestety jest też zapowiedzią sezonu burzowego, z którym wiążą się długotrwałe przerwy w dostawie prądu. Jeśli obawiasz się awarii, już teraz warto zabezpieczyć się z przetwornicą.
Inwerter domowy Gembird

Działanie inwertera jest banalnie proste. Otóż, podłączamy do niego zwykły akumulator (jaki większość z nas posiada we własnym domu). Bateria dostarcza energię w postaci prądu stałego, który nie nadaje się do zasilania urządzeń elektrycznych, korzystających z prądu zmiennego. Przetwornica, za pomocą falownika, zamienia prąd stały na prąd przemienny, wielokrotnie filtrując go od zakłóceń.

Jedną z takich propozycji dostępnych na rynku jest inwerter domowy Gembird o mocy 480 W, który poza zabezpieczeniem podczas awarii może chronić co wrażliwsze urządzenia. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu AVR, który wyrównuje napięcie z sieci do napięcia znamionowego oraz falownika zapewniającego czysty sinus na wyjściu. Dzięki temu, sprawdzi się on doskonale do instalacji kolektorów słonecznych, pieców CO czy urządzeń z silnikami krokowymi. Co więcej, inwerter może być podłączony do instalacji przez cały czas, co nie tylko ułatwia automatycznie ładowanie akumulatora, ale również na bieżąco poprawia jakość prądu dostarczanego do zasilanego sprzętu.

Do przetwornicy podłączyć można akumulator 12V. Urządzenie posiadające funkcję ochrony ogniwa, umożliwia szybkie naładowanie baterii prądem ładowania do 15 A. Dzięki ochronie przed zwarciem, przeciążeniem i przepięciem oraz systemowi autokontroli przy każdym uruchomieniu, korzystanie z inwertera jest w pełni bezpieczne zarówno dla użytkownika jak i urządzeń.

Inwerter kosztuje około 580 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
pilot67
12 kwietnia 2016, 10:49
Typowe wodolejstwo. Autor coś gdzieś przeczytał i pisze ogólnikami, które wprowadzają więcej fermentu niż informacji. Przyzwoitość nakazywałaby podać odnośnik do strony producenta, gdzie znajdują się jakieś konkrety, albo chociaż model urządzenia. Widać najważniejszą informacją w tym artykule jest cena. http://energenie.com/item.aspx?id=8712
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto