A A A

Iomega udostępnia infrastrukturę VMware Cloud oraz Virtual Desktop (VDI)

7 grudnia 2011, 09:27
Iomega udostępnia infrastrukturę VMware Cloud oraz Virtual Desktop (VDI)

Firma Iomega Corporation ogłosiła, że cała rodzina macierzy sieciowych Iomega StorCenter PX otrzymała certyfikat gotowości do współpracy z serwerami korzystającymi z VMware vSphere 5 - VMware Ready.

Niedawno wprowadzona rodzina urządzeń Iomega StorCenter PX certyfikowana przez VMware zawiera: wolnostojący czterodyskowy model Iomega StorCenter px4-300d i sześciodyskowy model StorCenter px6-300d oraz przeznaczone do montażu w szafach rackowych Iomega StorCenter px4-300r i StorCenter px12-350r.

Certyfikacja w kategorii NFS i iSCSI pozwala użytkownikom korzystać z zalet elastyczności macierzy sieciowych Iomega i możliwości VMware vSphere 5. Certyfikacja iSCSI potwierdza możliwość korzystania przez serwery z VMware vSphere 5 z najnowszej wersji VMware VMFS, uzyskując ulepszoną skalowalność i wydajność oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni przez małe pliki. Certyfikacja NFS pozwala użytkownikom korzystać z firmowej technologii replikacji Iomega na poziomie plików w celu archiwizacji lub ochrony maszyn wirtualnych. Oba mechanizmy umożliwiają użytkownikom korzystanie z funkcji VMware vSphere 5 wymagających sieciowych pamięci masowych. Dodatkowo, macierze Iomega mogą korzystać z protokołu CIFS w celu przechowywania danych maszyn wirtualnych.

W skład rodziny macierzy Iomega StorCenter PX wchodzą cztery modele dostępne w wersji bez dysków, z niepełną konfiguracją lub w pełni wyposażone w dyski. Należą do nich nowy cztero i sześciodyskowy model wolnostojący Iomega StorCenter px4-300d i px6-300d o pojemności do 18TB oraz modele do szaf rackowych - Iomega StorCenter px4-300r i StorCenter px12-350r o pojemności do 36TB. Wszystkie modele serii StorCenter PX mogą korzystać z dysków SSD w celu uzyskania najwyższej wydajności.

Wszystkie urządzenia Iomega StorCenter NAS korzystają z uznanego oprogramowania EMC LifeLine, będącego środowiskiem na bazie systemu operacyjnego Linux.

Modele rodziny Iomega StorCenter PX są już dostępne na rynku. Ceny zestawów zaczynają się od 850 euro.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto