A A A

iOS 15 z funkcją usuwania flar ze zdjęć

5 sierpnia 2021, 16:00
Nowe narzędzie w aplikacji aparatu pozwoli uratować niektóre fotografie.
iOS 15 z funkcją usuwania flar ze zdjęć

Mniej światła!

Wraz z kolejnymi aktualizacjami wersji beta systemu iOS 15, poznajemy stopniowo nowe funkcje. Beta 4 ma zaoferować nieco nowinek dla fanów fotografii. Najistotniejszą z nich wydają się nowe algorytmy przetwarzania obrazu, które pozwolą automatycznie usunąć z fotografii tzw. flary.

Jest to efekt optyczny, jaki często pojawia się podczas wykonywania zdjęć, na których znajduje się intensywne źródło światła. W zależności od kąta padania promieni na obiektyw, na ekranie pojawiają się okrągłe odbarwienia w formie kółek. Choć często są one wykorzystywane przez fotografów świadomie jako efekt artystyczny, mogą też popsuć zdjęcie, zwłaszcza jeżeli mówimy o fotografii krajobrazowej.

 

Kuchennymi drzwiami

Testerzy odkryli, że robiąc zdjęcia po aktualizacji, nie widzą już na obrazie tego efektu. Flara była obecna jedynie w trybie Live Photo. Użytkownikom udało się ustalić, że niekorzystny efekt jest usuwany ze obrazów w przypadku modeli XS, 11 i 12. Apple nie wypowiedział się jednak na ten temat oficjalnie, nie wiemy więc jak będzie wyglądać to w przypadku starszych telefonów. Choć iOS 15 ma być dostępny nawet dla modelu 6S, niektóre funkcje wymagają co najmniej procesora A12.

fot. Pixabay


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto