A A A

JBL BassPro Micro - aktywna skrzynia basowa

22 marca 2017, 10:00
Firma JBL stworzyła nowe dokowalne rozwiązanie z BassPro Micro. Ta ultrakompaktowa aktywna skrzynia basowa może okazać się świetnym wyborem dla tych, którzy chcą zwiększyć przestrzeń dźwięku i wzmocnić bas w swoim samochodzie.
JBL BassPro Micro - aktywna skrzynia basowa

Kombinacja wzmacniacza klasy D o mocy 140 W RMS oraz 20 cm subwoofera pozwala osiągnąć poziom 100 dB w odległości około 3 metrów. Obudowę subwoofera można zadokować w stałej bazie wzmacniacza i odłączyć ją w kilka sekund, jeśli potrzebna jest dodatkowa przestrzeń bagażowa. BassPro Micro posiada wejście wysokiego i niskiego poziomu, dzięki czemu może zostać z łatwością podłączona do istniejącego systemu audio w samochodzie. Ustawienia pozwalają na sterowanie czułością wejścia, regulację częstotliwości podziału oraz korekcję niskich tonów ze wzmocnieniem nawet o 9 dB. Przełącznik umożliwia uzyskanie odpowiedniego wyrównania fazy pomiędzy subwooferem, a głównymi głośnikami.

Dużym atutem prezentowanej skrzyni basowej jest jej smukły wygląd i ciekawy design. Wytrzymały materiał maskownicy, chromowa matowana listwa oraz wykończenie obudowy w kolorze zmatowionej czerni sprawia, że BassPro Micro wygląda naprawdę świetnie. Istotnym udogodnieniem jest proste i szybkie odłączanie skrzyni, która została zaprojektowana tak, aby można było ją odpinać od zamontowanego na stałe modułu wzmacniacza. Jest to bardzo proste dzięki specjalnym klamrom - skrzynia basowa jest wpinana bądź wypinana w zainstalowaną na stałe stację bazową. Jej demontaż daje dodatkową przestrzeń bagażową, gdy jest ona niezbędna.

Wbudowany wzmacniacz klasy D o mocy 140 W RMS zapewnia odpowiednio dopasowaną elektronikę i jest zoptymalizowany do współpracy z BassPro Micro pod kątem charakterystyki urządzenia, jak i właściwości akustycznych obudowy. Klasa D oznacza także, że wzmacniacz pozostaje chłodniejszy i pobiera mniej energii z układu elektrycznego pojazdu. O uniwersalności systemu świadczą również wejścia wysokiego i niskiego poziomu. System BassPro Micro został zaprojektowany tak, aby spełniać wymagania kompatybilności z niemal każdym samochodowym systemem audio. Posiada wejścia głośnikowe przeznaczone do fabrycznych systemów OEM lub wejścia liniowe RCA dla systemów posprzedażowych o wysokiej jakości. BassPro Micro posiada także wejścia o wysokiej czułości na cztery kanały, aby zagwarantować jednostajny poziom niskich tonów oraz obwód wykrywania dźwięku, który umożliwia włączenie urządzenia i wyłączenie go do trybu standby. Czas wygaszania ustawiony jest na 3 minuty. (System posiada stosunkowo wolną stałą czasową, aby uniknąć przypadkowego włączenia urządzenia.) Obwód, który automatycznie wykrywa dźwięk, włącza wzmacniacz zaraz po wykryciu sygnału audio. Posiada również przełącznik umożliwiający wyłączenie wykrywania dźwięku, gdy wolisz uruchamiać urządzenie z pilota przewodowego.

Sugerowana cena detaliczna: 1399 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto