A A A

JBL Studio 220 i Studio 230

16 stycznia 2014, 11:43
JBL Studio 220 i Studio 230

Kolumny głośnikowe nowej linii JBL Studio 2 są jak klocki, z których można skonfigurować zarówno nieduży, 2.0 kanałowy system audio, jak i potężne, 9.2 kanałowe kino domowe z dźwiękiem surround.

Dziesięć modeli kolumn – podłogowych, regałowych, centralnych, surround i subwooferów – to dość, by w każdym wnętrzu, dużym i całkiem małym, stworzyć niemal autorski, własny system. Dzięki niemu muzyka, a także dźwięk filmów, gier i przenośnych urządzeń audio, odsłoni oblicze, o które nikt by ich nie podejrzewał. W tej zróżnicowanej rodzinie modele Studio 220 i 230 to niewielkich rozmiarów monitory 2-drożne, oddelegowane do pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni. Gdzie więc wyznaczono im miejsce? Na regałach i półkach.

We wnętrzu każdej z kolumn zamontowano po jednym niskotonowym przetworniku o średnicy 100 mm (model 220) i 165 mm (model 230), z membraną PolyPlas. W istocie wielkość niskotonowców, odpowiedzialnych za jakość kinowego dźwięku, to podstawowa różnica między tymi modelami. Ich pracę dodatkowo wspiera zamontowany na tylnej ścianie port Slipstream, ograniczający wibracje i zakłócenia sygnału w tej części pasma, i w ten sposób ostatecznie cyzelujący brzmienie. Oba modele otrzymały też identyczny, 25-milimetrowy, kopułowy tweeter, wykonany w technice CMMD i umieszczony w falowodzie High Definition Imaging (HDI), który znamy już z profesjonalnych monitorów JBL M2 Master Reference. To maleńkie, supernowoczesne „oczko” kształtuje wysokie częstotliwości w sposób kryształowo czysty, zaskakująco dynamiczny i niczym nie zakłócony. Jego szczególne otoczenie gwarantuje dźwiękowi naturalną równowagę i sprawia, że wysokie tony odtwarzane są jednakowo dobrze w całym pomieszczeniu, bez względu na miejsce, w którym głośnik się znalazł, i w każdym pomieszczeniu, do którego trafił.

JBL Studio 220, cena 549 zł/szt.

JBL Studio 230, cena 749 zł/szt.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto