A A A

Jak dbać o podkładkę?

3 sierpnia 2016, 14:30
Tysiące włókien, z czego każde z nich jest 100-krotnie cieńsze od ludzkiego włosa, już same w sobie stanowią przyjazne środowisko dla wszelkich nieczystości. Jak więc dbać o dobrą kondycję podkładki, aby zawsze oferowała nam maksimum swoich możliwości?
Jak dbać o podkładkę?

Grunt to wybrać podkładkę wykonaną z odpowiedniego materiału, zapewniającego prawidłowe funkcjonowanie sensora. Coraz częściej w produkcji podkładek wykorzystuje się włókna mikrofibry - z takiego rozwiązania korzysta chociażby Mionix w swoich produktach z serii Sargas i Alioth. Mikrofibra umożliwia mniejszą utratę danych oraz większą precyzję przy odwzorowywaniu ruchów gryzonia.

Staranne wykonanie

Kolejnym ważnym elementem jest sposób wykończenia podkładki. Jeśli krawędzie są laserowo przycinane, nie będziemy musieli martwić się o strzępiące się brzegi, a co za tym idzie powstałe w konsekwencji nierówności na powierzchni. Możemy zdecydować się też na nabycie produktu nie tylko przyciętego laserem, ale także z dodatkowo obszytymi bokami.

Nie zalicz wtopy

Dobra podkładka powinna być też wodoodporna. Po oblaniu jej płynem, krople pozostaną na powierzchni. Jedyne więc, co w takiej sytuacji musimy zrobić, to zetrzeć niepowołaną ciecz szmatką. Tylko tyle wystarczy, aby przygotować sprzęt do dalszych zmagań.

Zawsze w gotowości

Warto pamiętać, że nawet banalne z pozoru czynności okazują się niezwykle skuteczne. Przed każdym użytkowaniem dobrze jest przetrzeć powierzchnię podkładki chusteczką lub suchą ścierką. Dzięki temu pozbędziemy się wszystkich nieczystości, które mogłyby zakłócić pracę sensora myszy.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto