A A A

Jak dbamy o bezpieczeństwo smartfona?

26 sierpnia 2014, 07:50
W lipcu polski oddział AVG – producenta rozwiązań antywirusowych dla biznesu AVG CloudCare, przeprowadził ankietę dotyczącą bezpieczeństwa smartfonów. Jak się okazuję aż 30% Polaków nie zabezpiecza swojego smartfona hasłem
Jak dbamy o bezpieczeństwo smartfona?

70% Polaków ma zainstalowanego antywirusa na swoim smartfonie, aż 65% użytkowników pamięta o regularnym backupie danych, 53% ankietowanych korzysta z usług przeciw kradzieżowych.

Zabezpieczenia

Niestety prawie 1/3 Polaków w dalszym ciągu nie używa żadnych zabezpieczeń urządzeń przenośnych. Najpopularniejszą metodą ochrony pozostaje kody cyfrowy - korzysta z niego 37% ankietowanych, na drugim miejscu jest najwygodniejsza forma - czyli mniej bezpieczne przesunięcie palcem po określonym wzorze na ekranie (28%)

- W dalszym ciągu pokutuje przekonanie, że smartfon nie wymaga takich samych zabezpieczeń jak komputer „tradycyjny" - komentuje wyniki ankiety Arek Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG - Obecnie „rynek" złośliwych aplikacji tworzonych pod kątem systemu Android rozwija się najdynamiczniej - smartfony są celem nr 1 dla cyberprzestępców. Dlatego warto pamiętać o antywirusie, zwłaszcza, że wielu producentów oferuje jego darmową wersję. Dodatkowo antywirusy dla smartfonów często również są wyposażone w dodatkowe opcje, takie jak możliwość zdalnego wykasowania danych, trwałej blokady telefonu, geolokalizacji, włączenia alarmu lub robienia zdjęć potencjalnemu złodziejowi.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
GM-2078
26 sierpnia 2014, 11:31
No to jest odnośnie Androida. A co z resztą systemów? iOS, Windows Phone, BlackBerry OS, Symbian? Przecież dalej korzysta się z tego typu systemów w smartfonach. Nierzetelny tytuł i brak danych nt. ew. sposobów zabezpieczeń. Reklama AVG i tyle. I to marna.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto